fot. Monika Bilska

J. Kopcińska: W tym tygodniu przedstawimy projekt ws. przywrócenia połączeń komunikacyjnych

Już w tym tygodniu chcemy przedstawić kolejny projekt ustawy z tzw. „nowej piątki PiS” dotyczący odtworzenia połączeń autobusowych – przekazała w poniedziałek rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

Pod koniec lutego prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki na konwencji partii zapowiedzieli nowe propozycje programowe – tzw. „nową piątkę PiS”. Wśród nich znalazły się: wprowadzenie 500 plus od pierwszego dziecka, brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, obniżenie PIT do 17 proc. i podwyższenie kosztów uzyskania przychodu, a także „trzynastka” dla emerytów oraz przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych przede wszystkim w małych miastach i na wsiach.

W czwartek przedstawiono pierwszy z zapowiedzianych projektów, dotyczący Emerytury plus.

Rzeczniczka rządu była pytana w poniedziałek w radiowej Trójce, kiedy rząd przedstawi szczegóły dot. kolejnych projektów z „piątki PiS”.

„Już w tym tygodniu chcemy przedstawić kolejny projekt. Mówiliśmy o odtworzeniu połączeń autobusowych w miejscach, gdzie dotychczas je ograniczano czy wręcz likwidowano” – mówiła Joanna Kopcińska.

Przypominała, że projekt ws. przywrócenia połączeń komunikacyjnych trafił do wykazu prac legislacyjnych rządu.

„Rozpoczynają się w tej chwili konsultacje” – dodała.

Joanna Kopcińska podkreśliła, że pozostałe projekty z tzw. „nowej piątki PiS” będą prezentowane sukcesywnie, gdy zostaną ukończone prace nad nimi w resortach.

PAP/RIRM

drukuj