fot. Monika Bilska

J. Kopcińska o publikacji „GW”: Jeżeli zarzuty dziennikarzy się potwierdzą, będą konsekwencje

Premier wezwał szefa KNF do złożenia natychmiastowych wyjaśnień; jeżeli zarzuty wskazane przez dziennikarzy „Gazety Wyborczej” w całości lub części potwierdzą się, wobec osób odpowiedzialnych zostaną wyciągnięte konsekwencje – powiedziała rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

„Gazeta Wyborcza” napisała we wtorek, że Marek Chrzanowski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), zaoferował przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za mniej więcej 40 mln zł. Tak – według „GW” – twierdzi właściciel banku Leszek Czarnecki. Bankier nagrał tę ofertę i zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez szefa KNF.

„Prezes Rady Ministrów zwrócił się do służb i prokuratury o podjęcie szybkich i zdecydowanych działań w celu sprawdzenia i wyjaśnienia informacji, które dotyczą przewodniczącego KNF Marka Chrzanowskiego” – przekazała Joanna Kopcińska, odnosząc się do publikacji „GW”.

Dodała, że szef rządu wezwał też Chrzanowskiego „do złożenia natychmiastowych wyjaśnień”.

„Jeżeli zarzuty wskazane przez dziennikarzy w całości lub części potwierdzą się, wobec osób odpowiedzialnych zostaną wyciągnięte konsekwencje wynikające z przepisów prawa” – zaznaczyła rzecznik rządu.

PAP/RIRM

drukuj