[TYLKO U NAS] Prof. Zybertowicz: Opozycja robi wszystko, aby osłabić obecny rząd

Opozycja robi wszystko, by osłabić rząd Prawa i Sprawiedliwości, jednak liczy się z tym, że trzeba najpierw osłabić Polskę – tu jest poważne niebezpieczeństwo – ocenił w rozmowie z TV Trwam prof. Andrzej Zybertowicz.

Prezydencki doradca wskazał, że wynika to z braku opozycyjnej oferty programowej, która przebiłaby to, co daje Polakom rząd Prawa i Sprawiedliwości. Ekspert odniósł się w ten sposób do ostatnich kroków Komisji Europejskiej przeciwko Polsce, które w Unii Europejskiej inspiruje tzw. totalna opozycja.

Komisja Europejska w sobotę wszczęła postępowanie wobec Polski o naruszenie unijnych przepisów. Chodzi o publikację w polskim Dzienniku Ustaw ustawy o ustroju sądów powszechnych.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zarzuty Brukseli uznało za bezpodstawne i jest gotowe udzielić merytorycznej odpowiedzi Komisji Europejskiej.

Prof. Andrzej Zybertowicz podkreślił, że do tego typu nieuzasadnionej krytyki trzeba podchodzić z dystansem.

– Musimy mieć troszkę więcej dystansu i godności, i słuchać krytyki, bo ona czasami może być celna, ale nie zakładać z góry, że jeśli jakiś przedstawiciel unijnych czy innych zagranicznych instytucji coś powie na nasz temat, że to jest racja. Często pomioty zagraniczne są źle poinformowane, często są świadomie wprowadzane w błąd przez opozycję czy środowiska elit krytycznych wobec obecnej wizji przebudowy Polski. Należy podchodzić do tego z dystansem, ale z drugiej strony nie zbudowaliśmy maszyny narracyjnej, która błyskawicznie i z siłą wszystkich dostępnych instrumentów reaguje na kłamstwa na temat Polski – zwrócił uwagę prof. Andrzej Zybertowicz.  

KE zaleca, by polskie władze rozwiązały wszystkie zidentyfikowane problemy w sprawie sądownictwa w ciągu miesiąca.

Wiceprzewodniczący Komisji Frans Timmermans przesłał też pismo do ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego oraz ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry z zaproszeniem na spotkanie w Brukseli.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl