[TYLKO U NAS] Ks. prof. P. Bortkiewicz: Próbują nam wmówić, że aborcja jest takim samym wyborem, jak makijaż i demakijaż

To są działania, które próbują zbanalizować zło, próbują powiedzieć, że to zło nie jest czymś dramatycznym, że jest jakimś prostym wyborem człowieka; wyborem, które ogranicza się do takich spraw, jak roztrząsanie przez kobietę, czy zostawić czy zmyć makijaż – powiedział w rozmowie z Redakcją Portalową Radia Maryja ks. prof. Paweł Bortkiewicz, odnosząc się do okładki sobotniego magazynu „Wysokie Obcasy”.

Okładka sobotniego dodatku do „Gazety Wyborczej” (magazynu „Wysokie Obcasy”) przedstawia trzy uśmiechnięte kobiety w koszulkach z napisami: „Aborcja jest OK”. Widnieje również napis: „Nie jesteś sama! 1 na 3 twoich znajomych miała aborcję”.

Głos w tej sprawie po burzy medialnej zabrała redaktor naczelna magazynu – Ewa Wieczorek, która powiedziała: „Nie planowaliśmy skandalu, wiedzieliśmy, że będzie duży oddźwięk, lecz nie zakładaliśmy, że aż tak wielki. Bierze się on stąd, że zdanie >>Aborcja jest OK<< zostało źle zrozumiane. Pracujemy nad tym, żeby doprecyzować znaczenie słów”.

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz wskazał, że takie działanie jest perwersją robioną z premedytacją.

Twierdzenie redaktorki, jakoby nie spodziewała się takiej reakcji nie bardzo mnie przekonuje. Jestem wręcz pewny, że oczekiwano reakcji wstrząsu, przy czym pewnie miał być to wstrząs, który zburzy prawość ludzkich sumień – podkreślił rozmówca Radia Maryja.

Etyk wskazał na nadal tkwiące w społeczeństwie przekonanie o złu aborcji i zaznaczył, że właśnie zniszczenie tego poglądu mają na celu działania, z którymi mamy do czynienia.

– Istnieje bardzo głębokie przeświadczenie tkwiące w ludzkich sumieniach opartych na prawie naturalnym, że aborcja jest po prostu zabójstwem niewinnego człowieka, że jest czynem wewnętrznie złym, którego nie da się usprawiedliwić. To przekonanie w człowieku próbuje się zniszczyć, rozmiękczyć i zdezawuować poprzez działania ośmieszające czy banalizujące zło – zauważył ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Duchowny powiedział, że tego typu czynności będą postępować tak, jak to się dzieje w tej chwili, także poprzez edukację.

– Światowe standardy edukacji seksualnej, które zostały wdrożone poprzez programy organizacji społecznych, mają na celu zapoznanie dziecka z aborcją i z przyzwyczajeniem, że to jest normalny wybór dorosłego człowieka – podkreślił ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl