[TYLKO U NAS] J. Szewczak: Dla totalnej opozycji nie ma ratunku

Rekordowo niskie bezrobocie, rekordowa liczba urodzeń, rekordowe zyski z podatków, nadwyżka w budżecie – wyliczał w sobotnim programie „Polski punkt widzenia na antenie TV Trwam poseł PiS Janusz Szewczak, wskazując, że „gdzie nie spojrzeć, to dla totalnej opozycji nie ma ratunku”.

Nadwyżka w polskim budżecie nie jest efektem dobrej sytuacji na świecie, ale naszej dobrej koniunktury gospodarczej – powiedział Janusz Szewczak.

Tego nie zrobiły krasnoludki. Totalna opozycja nagłaśnia mit, jakoby za nadwyżkę w naszym budżecie odpowiadała jedynie dobra sytuacja ekonomiczna na świecie. To nieprawda. (…) Kilkanaście miesięcy temu na antenie TV Trwam mówiłem, że taka sytuacja będzie miała miejsce. Mówiłem, że nieprawdą będzie to, iż pieniądze z programu 500 plus będą przez rodziny zmarnowane. Mówiłem również, że deficyt będzie maleć, a nie rosnąć, tak samo jak i bezrobocie – zaznaczył wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości wskazał, w których sektorach zyski są dużo wyższe niż za rządów poprzedniej koalicji.

Najprawdopodobniej będzie w tym roku rekord w eksporcie – 200 mld euro. Być może będzie też rekord pod względem urodzeń polskich dzieci. W tym roku odnotowujemy rekordowe wyniki dochodów z podatku VAT. Nowoczesna „Targowica”, która tak bardzo przeszkadza naszemu rządowi, twierdziła, że to wszystko się zawali, bo budżet się nie spina, że nie będzie żadnych oszczędności z VAT-u itd. Tymczasem można szacować, że co najmniej 20 mld zł wpłynie z podatku VAT do budżetu. Mamy również wzrost wpływów z podatku CIT. Są również wpływy z podatku od hazardu, czego w ogóle wcześniej nie było – wyliczał polityk.

Gdzie nie spojrzeć, to dla totalnej opozycji nie ma ratunku – zaznaczył Janusz Szewczak i dodał, że plan opozycji, ażeby obalić rząd poprzez „ulicę i zagranicę” się nie powiódł.

Polacy pozytywnie oceniają sytuację gospodarczą w kraju – wskazał gość sobotniego programu „Rozmowy niedokończone” na antenie TV Trwam.

Polacy patrzą na sytuację gospodarczą w kraju przez pryzmat swojego portfela i dostrzegają tę różnicę. I żadne zaklęcia opozycji, że jest tutaj terror i dyktatura na nic się zdają – powiedział Janusz Szewczak.

Całość programu „Rozmowy niedokończone” z udziałem posła Janusza Szewczaka poniżej.

RIRM

drukuj