[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Żadne komisje i próby interwencji w sprawy Polski nie zahamują budowy niepodległego państwa

Jeżeli tak, jak dotąd będziemy w stanie przeciwstawić się wszelkim zewnętrznych zagrożeniom, jeżeli jasno będziemy opowiadali się za wartościami chrześcijańskimi i narodowymi – to nie ma takich niebezpieczeństw, które mogłyby stanąć nam na drodze. Żadne komisje i próby interwencji w sprawy Polski nie zahamują budowy niepodległego państwa – akcentował Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej, podczas cotygodniowego felietonu „Głos Polski” w Radiu Maryja.

Antoni Macierewicz wskazał, że 2018 r. będzie rokiem 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – rokiem, który w polskiej historii jest znaczony piętnem nadziei oraz znamieniem oczekiwania na to, że Polska rozwinie się na nowo.

– Tak, jak wówczas, w 1918 r., gdy odzyskanie niepodległości zapoczątkowało niebywale burzliwy i wspaniały rozwój polskiego narodu, rozwój polskiego państwa w stworzeniu podwalin pod naszą siłę gospodarczą i siłę społeczną. Ona została później przerwana okupacją hitlerowską, okupacją sowiecką, późniejszym okresem komunistycznym – przypomniał polityk.

Dzisiaj jednak widzimy, że ta nadzieja nigdy nie zamarła – mówił minister obrony narodowej.

– Była podtrzymywana zarówno przez żołnierzy, którzy walczyli o niepodległość wraz z naszymi zachodnimi sojusznikami, ale także później, gdy zostaliśmy opuszczeni  – Żołnierze Niezłomni walczyli o niepodległość, a to przesłanie zostało później podjęte przez środowiska pracownicze, było realizowane w pracy wychowawczej i religijnej przez Kościół katolicki, a także tysiące rodzin, które starały się wychowywać swoje dzieci w wierze katolickiej i tradycji narodowej, niepodległościowej – zaznaczył szef resortu obrony.

Antoni Macierewicz zwrócił uwagę, że jak nigdy dotąd – od czasu wielkich walk o niepodległość – Polacy wspaniale zdali egzamin, a jest on znaczony wynikami badań opinii publicznej wysokiego poparcia Polaków dla rządu Prawa i Sprawiedliwości.

– Nigdy dotąd nie było takiego wydarzenia, by rząd po dwóch latach cieszył się nieporównanie większym poparciem, niż to, które uzyskał w wyborach (…). To nie jest wynik działań propagandowych, wręcz przeciwnie – mamy do czynienia z olbrzymią nagonką na Polskę i Polaków, zarówno z zewnątrz, jak i przez środowiska, które współdziałają z niechętnymi nam krajami i towarzyszą działaniom przeciwnym Polsce, ale to jest świadectwo aprobaty dla kierunku politycznego, gospodarczego, społecznego, duchowego, jaki reprezentuje obecny rząd. To jest opowiedzenie się narodu za odzyskaniem niepodległości i budowaniem niepodległego, suwerennego państwa. Żadne komisje i próby interwencji w sprawy Polski tego nie zahamują. Skutek będzie taki, że jeszcze bardziej skupimy się wokół ośrodka politycznego, społecznego, gospodarczego, który prowadzi naród (…) do odbudowy silnego państwa polskiego – mówił polityk.

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej podkreślił także, iż nigdy Polska nie miała tak szerokiego poparcia międzynarodowego.

– Z jednej strony Stany Zjednoczone, z drugiej strony państwa międzymorza od Estonii po Albanię oraz państwa, które leżą w obszarze trzech mórz: Morza Bałtyckiego, Morza Czarnego i Morza Adriatyckiego – wszystkie szukają wsparcia i porozumienia właśnie z Polską. To świadczy o tym, jak bardzo atrakcyjna jest nasza kultura, jak bardzo atrakcyjny jest nasz kierunek polityczny, ale także jak bardzo atrakcyjna jest nasza siła gospodarcza i militarna – powiedział minister.

Antoni Macierewicz wskazał, iż Polsce nie grozi żadne niebezpieczeństwo, jeżeli Polacy będą przeciwko niemu protestować, jak dotychczas.

– Jeżeli tak, jak dotąd będziemy w stanie przeciwstawić się wszelkim zewnętrznych zagrożeniom, jeżeli jasno będziemy opowiadali się za wartościami chrześcijańskimi i narodowymi – to nie ma takich niebezpieczeństw, które mogłyby stanąć nam na drodze. Proszę pamiętać w nowym roku, że nie ma ważniejszej rzeczy, niż siła duchowa, niż świadomość narodowa, wierność Chrystusowi i wierze chrześcijańskiej – to czyni cuda, jakich byliśmy w ciągu ostatniego roku świadkami – akcentował minister obrony narodowej.

Cały felieton z cyklu „Głos Polski” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl