[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Od początku wskazywaliśmy, że należy dążyć do tego, aby stać się wiarygodnym sojusznikiem Zachodu

My wskazywaliśmy od początku, że należy dążyć do tego, żeby stać się wiarygodnym sojusznikiem Zachodu, że należy dążyć do tego, żeby na terenie Polski były bazy, były wojska amerykańskie i wojska natowskie – powiedział w felietonie „Głos Polski” na antenie TV Trwam i Radia Maryja minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Na wstępie swojego felietonu Antoni Macierewicz podziękował społeczeństwu za poparcie dla polityki prowadzonej przez rząd Beaty Szydło, co znajduje odzwierciedlenie w wysokich wynikach ostatnich sondaży.

To wynik niespotykany w ostatnich latach, ale wynika z faktu, że rząd PiS realizuje swój program – wskazał szef MON.

– Żadna z partii politycznych, żaden z rządów, żadna z formacji w ciągu ostatnich 30 lat nie osiągnęła tak znakomitego wyniku badań opinii publicznej, jak właśnie rząd Prawa i Sprawiedliwości. Można by powiedzieć: nic dziwnego, bo żaden też rząd nigdy dotychczas nie zaczął realizować programu narodowego, bo żaden z rządów nie zaczął robić tego, co powinno się zrobić. Może właśnie dlatego te wyniki są tak niezwykłe – ocenił.

W dalszej części minister obrony narodowej odniósł się do wypowiedzi adm. Marka Toczka, byłego wiceszefa BBN, dla jednego z rosyjskich mediów, w którym stwierdził on, że niepotrzebna jest krytyka ćwiczeń Zapad 2017, oraz że nie należy krytykować polityki prowadzonej przez Federację Rosyjską.

Podobne poglądy na ten temat prezentowali przedstawiciele poprzedniej ekipy rządzącej, co znalazło odzwierciedlenie w „Białej Księdze” BBN z 2013 roku – przypomniał polityk.

– Przypomnijmy sobie materiał, znany jako „Biała Księga”, opublikowany przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego pod redakcją pana generała ministra Kozieja w 2013 roku, zaraz przed rosyjską agresją na Ukrainę. W tymże materiale, który miał stanowić fundament myślenia o bezpieczeństwie Polski, który wyznaczał kierunki zarówno modernizacji armii, jak i sposobu myślenia o bezpieczeństwie Polski na blisko 20 lat, powiedziano bardzo jasno: nie będzie wojny w Europie, nie będzie zagrożenia, zwłaszcza ze strony Rosji, nie musimy się tego obawiać – wskazał Antoni Macierewicz.

Ci ludzie okłamywali Polaków, jak również cały świat zachodni  – podkreślił szef MON.

– Proszę zobaczyć, do jakich absurdów doszli ci ludzie, którzy nie chcieli widzieć, jak naprawdę wygląda rzeczywistość. Okłamywali naród, okłamywali państwo i tak naprawdę okłamywali cały świat zachodni. Przecież Polacy to jest ten naród, który będąc najbliżej i najdłużej w orbicie agresji rosyjskiej, jest słusznie traktowany jako wiarygodny świadek i wzór tego, z czym naprawdę zachód ma do czynienia. Tamta ekipa okłamywała wszystkich dookoła. Może dlatego odeszła w niesławie – powiedział.

Zwracając się do przedstawicieli poprzedniej ekipy rządzącej, którzy teraz ostrzegają rząd Beaty Szydło przed Władimirem Putinem i Rosją, minister zaznaczył, że pod nowym kierownictwem Ministerstwo Obrony Narodowej realizuje i będzie realizowało program wzmocnienia polskiej armii.

– Wzmocnienie armii, rozbudowa armii, sprawienie, żeby cały naród był zdolny bronić się przed jakąkolwiek agresją, jest naszym programem od samego początku. Będziemy go realizowali bez względu na to, czy będziecie mówili, że Rosja to jest wasz największy przyjaciel, czy fałszywie będziecie pokrzykiwali, że jest dokładnie przeciwnie. Wy, prędzej czy później, powinniście wrócić na drogę, które jest właściwa dla każdego Polaka. Inaczej zostaniecie zapomnieni i wrzuceni do niepamięci narodowej, gdzie być może jest właściwe miejsce dla tych wszystkich, którzy nie liczą się z wolą, dążeniem i programem narodowym – posumował Antoni Macierewicz.

RIRM

drukuj