fot. Mateusz Marek/Nasz Dziennik

[TYLKO U NAS] Zarzuty zawarte w filmie „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza”, „Don Stanislao. Postscriptum”, są nieprawdziwe – stwierdza w analizie prawnej adwokat dr Michał Skwarzyński

Ks. kard. Stanisław Dziwisz, jako Metropolita Krakowski wykonał wszystkie swoje obowiązki wynikające z prawa publicznego i kanonicznego, zarzuty zawarte w filmie „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza”, Don Stanislao. Postscriptum”, są nieprawdziwe. Ksiądz Kardynał winien rozważyć wystąpienie na drogę sądową przeciwko autorowi, redaktorom i emitentowi tych filmów. Komentarz źródłowy i metodologiczny do tzw. Raportu McCarricka, jego niedomówienia wskazują, że dokument powstał raczej, pod z góry założoną tezę, mając za zadanie „damnatio memoriae” Jana Pawła II i odsunięcie odpowiedzialności z Kurii Rzymskiej, jak również ukrycie rzeczywistych beneficjentów działalności Theodora McCarricka. Stolica Apostolska powinna rozważyć propozycje koniecznych zmian w prawie kanonicznym lub/i praktyce stosowania prawa kanonicznego na poziomie krajowym i Kurii Rzymskiej w zakresie powołania niezależnych komisji przy Episkopatach na wzór francuskiej, Komisji w Kurii Rzymskiej oraz pilnie powołać w każdym kraju Kościelne Biuro Śledcze – wskazał w analizie prawnej sprawy ks. kard. Stanisława Dziwisza i Raportu McCarrica dr Michał Skwarzyński.

Prezentujemy całą treść dokumentu przygotowanego przez adwokata dr. Michała Skwarzyńskiego z Katedry Praw Człowieka i Prawa Humanitarnego, WPPKiA KUL, w sprawie raportu McCarricka i zarzutów kierowanych wobec ks. kard Stanisława Dziwisza.

Raport McCarricka - Komentarz ... wobec Kardynala Dziwisza

radiomaryja.pl/TV Trwam News

drukuj