[TYLKO U NAS] Z. Ziobro: Pobicie W. Kwaśniaka mogło dojść do skutku z tego powodu, że przestępcy przez długi czas czuli się w państwie Donalda Tuska i PO całkowicie bezkarni

Pobicie Wojciecha Kwaśniaka mogło dojść do skutku z tego powodu, że przestępcy przez długi czas czuli się za rządów Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej całkowicie bezkarni. […] Państwo nie może być obojętne wtedy, kiedy ludziom dzieje się krzywda mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w sobotnim wydaniu „Polskiego punktu widzenia”.

W miniony czwartek Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego Andrzeja J. i sześciu podległych mu urzędników w sprawie afery związanej ze SKOK Wołomin. Prokuratura w Szczecinie zarzuciła im m.in. działanie na uszczerbek interesu publicznego poprzez dopuszczenie do powstania ponad 1,5 mld zł szkody.

Wśród zatrzymanych znalazł się były zastępca przewodniczącego KNF Wojciech Kwaśniak, który został pobity po tym, jak dzięki Komisji wszczęto śledztwo dot. SKOK Wołomin.

To pobicie mogło dojść do skutku z tego powodu, że przestępcy przez długi czas czuli się w państwie Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej całkowicie bezkarni również z uwagi właśnie na brak działań ze strony KNF w stosunku do SKOK Wołomin i popełnienia przez nich ordynarnych przestępstw kryminalnych. Przez nich, czyli przez zorganizowaną grupę przestępczą, która tam działała i okradała Polaków na ogromne pieniądze. […] Państwo nie może być obojętne wtedy, kiedy ludziom dzieje się krzywda – podkreślił Prokurator Generalny.

Jak zauważył, prokuratura nie mogła przejść do porządku dziennego nad aferą, w której złodzieje okradali ponad 80 tysięcy Polaków. Tyle właśnie osób miało tam deponowane swoje oszczędności.

Przestępcy w tamtym czasie wyprowadzili kwotę 1,5 mld zł. To są pieniądze, których ludzie nie są w stanie sobie wyobrazić. Powiem tak – w przyszłym roku wszystkie służby mundurowe dostaną podwyżkę, która jest jedną trzecią tej sumy. Czyli ponad 100 tys. ludziom w Polsce można dać podwyżkę na całe 12 miesięcy, i to taką odczuwalną, posługując się jedną trzecią tej kwoty. To są tak gigantyczne pieniądze, że można byłoby za nie zapłacić prawie na 10 lat budżet CBA – dodał Zbigniew Ziobro.

Podejrzanym za zarzucane im przestępstwo grozi do 10 lat więzienia. Ogółem we wszystkich sprawach związanych z działalnością SKOK Wołomin do chwili obecnej przedstawiono zarzuty 1124 osobom. Tymczasowo aresztowano z nich 89, oskarżono 450 osób, w tym prawomocnie skazano 299 osób.

RIRM

drukuj