fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] Wicepremier J. Sasin: Przygotowaliśmy dokumenty, które konstruują nową politykę polskiego państwa

Przygotowaliśmy dokumenty, które konstruują nową politykę polskiego państwa. Nieco więcej niż tydzień temu przyjęliśmy ostateczny dokument -Krajowa Strategia Rozwoju Regionalnego, w którym odrzuciliśmy ten poprzedni model, chociaż od czterech lat i tak go nie realizowaliśmy, ale odtrąciliśmy go również formalnie odpowiednimi dokumentami – mówił wicepremier Jacek Sasin w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Nadchodzące wybory parlamentarne są według wicepremiera Jacka Sasina bardzo ważnymi, bo zadecydują o tym, jak będzie się rozwijała Polska.

– To są bardzo ważne wybory. To wybory, które będą odpowiadały na pytanie o to, czy wrócimy do tej polityki, którą realizowały poprzednie rządy, rządy PO-PSL, ale też te wszystkie inne właściwie rządy po 1989 roku, za wyjątkiem tego krótkiego dwuletniego okresu rządu Prawa i Sprawiedliwości 2005-2007, czy też utrwalimy tę politykę, którą my od czterech lat realizujemy. Polityka w wymiarze ogólnopolskim to jest polityka wyrównywania szans, czyli jest to polityka zrównoważonego rozwoju całej Polski – powiedział wicepremier Jacek Sasin.

Nasi poprzednicy przyjęli politykę, która znalazła swoje określenie jako model rozwoju Polski polaryzacyjno-dyfuzyjny – wskazał polityk.

– To był model, w którym cała siła państwa, jego zasobność i wszystkie inwestycje były lokowane tylko w największych ośrodkach miejskich. W tych największych aglomeracjach wskazano siedem takich miast na terenie Polski i one miały się stać takimi oazami luksusu. Nazwano je biegunami rozwoju, bo miały one, poprzez swoje bogactwo i zamożność, oddziaływać później na resztę Polski. Ta polityka oczywiście się całkowicie nie udała, bo doprowadziła do bardzo niedobrych zjawisk takich jak wyludnianie się ogromnych obszarów Polski, ponieważ młodzi ludzie, którzy nie widzieli dla siebie perspektyw, wyjeżdżali. To było wielkie nieszczęście, bo ponad dwa miliony ludzi wyjechało za granicę – podkreślił gość Radia Maryja.

My tę politykę całkowicie zmieniliśmy – oznajmił wiceszef rządu.

– Przygotowaliśmy dokumenty, które konstruują nową politykę polskiego państwa. Nieco więcej niż tydzień temu przyjęliśmy taki ostateczny dokument, który nazywa się Krajowa Strategia Rozwoju Regionalnego, w którym odrzuciliśmy ten poprzedni model, chociaż od czterech lat i tak go nie realizowaliśmy, ale odtrąciliśmy go również formalnie odpowiednimi dokumentami. W zamian wprowadziliśmy zasadę zrównoważonego rozwoju. To znaczy, że wszystkie obszary Polski będą rozwijały się tak samo szybko, bo przecież niezależnie od tego, gdzie żyją Polacy, mają prawo do tego, żeby tak samo dobrze żyć – podsumował wicepremier Jacek Sasin.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem wicepremiera Jacka Sasina mogą Państwo odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl