fot. Paweł Pasionek

[TYLKO U NAS] W. Bańka: W przyszłym roku nasz kraj może odwiedzić ok. 20 mln turystów z zagranicy

Turystyka jest obecnie jedną z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin Polskiej Gospodarki. W przyszłym roku nasz kraj może odwiedzić ok. 20 mln turystów z zagranicy – wskazał minister sportu i turystyki Witold Bańka.

Gość „Rozmów niedokończonych” na antenie TV Trwam zwrócił uwagę, że nasz kraj staje się modny dla turystów ze świata. Świadczy o tym – jak zauważył – wzrastająca każdego roku liczba odwiedzających Polskę.

Liczę, że w 2020 r. ok. 20 mln turystów z zagranicy przybędzie do Polski w celach turystycznych. Jest tendencja wzrostowa od kilku lat – kilka procent rok do roku. Jako Polska otrzymujemy szereg nagród. Jesteśmy postrzegani jako kraj bezpieczny, atrakcyjny, przyjazny, oferujący wysoką jakość usług w przystępnych cenach dla turystów z zagranicy. To jest doceniane – zaznaczył Witold Bańka.

Minister zwrócił też uwagę, że rodacy także coraz bardziej doceniają podróżowanie po Polsce. Wskazał, że wzrosła tendencja zarówno do tych krótko, jak i długoterminowych wyjazdów. Szef resortu turystki podkreślił, że wpływ ma na to m.in. program rodzina 500 plus, dzięki któremu wiele polskich rodzin mogło po raz pierwszy wyjechać na wakacje.

RIRM

drukuj