fot. Paweł Pasionek

[TYLKO U NAS] W. Bańka: W przyszłym roku nasz kraj może odwiedzić ok. 20 mln turystów z zagranicy

Turystyka jest obecnie jedną z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin Polskiej Gospodarki. W przyszłym roku nasz kraj może odwiedzić ok. 20 mln turystów z zagranicy – wskazał minister sportu i turystyki Witold Bańka.

Gość „Rozmów niedokończonych” na antenie TV Trwam zwrócił uwagę, że nasz kraj staje się modny dla turystów ze świata. Świadczy o tym – jak zauważył – wzrastająca każdego roku liczba odwiedzających Polskę.

Liczę, że w 2020 r. ok. 20 mln turystów z zagranicy przybędzie do Polski w celach turystycznych. Jest tendencja wzrostowa od kilku lat – kilka procent rok do roku. Jako Polska otrzymujemy szereg nagród. Jesteśmy postrzegani jako kraj bezpieczny, atrakcyjny, przyjazny, oferujący wysoką jakość usług w przystępnych cenach dla turystów z zagranicy. To jest doceniane – zaznaczył Witold Bańka.

Minister zwrócił też uwagę, że rodacy także coraz bardziej doceniają podróżowanie po Polsce. Wskazał, że wzrosła tendencja zarówno do tych krótko, jak i długoterminowych wyjazdów. Szef resortu turystki podkreślił, że wpływ ma na to m.in. program rodzina 500 plus, dzięki któremu wiele polskich rodzin mogło po raz pierwszy wyjechać na wakacje.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl