[TYLKO U NAS] T. Rzymkowski ws. projektu #ZatrzymajAborcję: Jestem niepoprawnym optymistą w tej sprawie

Decyzja sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka to na pewno dobry krok w stronę całkowitego zakazu dokonywania aborcji. Jestem niepoprawnym optymistą w tej sprawie i będę dopingował koleżanki i kolegów posłów, aby w dalszych pracach nad tą ustawą byli w koalicji za życiem podkreślił na antenie TV Trwam poseł Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15.

W poniedziałek obywatelski projekt #ZatrzymajAborcję został pozytywnie zaopiniowany przez sejmową Komisję Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Jej wiceszef Tomasz Rzymkowski zwrócił uwagę, że część argumentów przeciwko tej ustawie była poniżej pasa.

Tak było choćby w przypadku Kamili GasiukPichowicz, która próbowała obrzydzić projekt. Nie nazywała ona tej ustawy tak jak wnioskodawcy ją przedłożyli, tylko mówiła o projekcie w kontekście rodzenia kalekich i martwych dzieci – mówił gość „Polskiego punktu widzenia”.

W dalszej części programu pos. Kukiz’15 wskazał na problemy i słabości, z jakimi należy się uporać, jeżeli projekt dotyczący zakazu zabijania niepełnosprawnych dzieci poczętych ma wejść w życie.

Przesłanka dotycząca praworządności jest o tyle słaba, że można począć dziecko wskutek chociażby wykroczenia. Myślę tu o takiej sytuacji w przestrzeni publicznej, gdy np. łamiąc kodeks wykroczeń, następuje akt poczęcia. Można powiedzieć, że ze złamaniem prawa nastąpiło to poczęcie, mimo że obie strony dobrowolnie do tego aktu poczęcia doprowadziły. Na tym polega słabość tej regulacji – zaznaczył Tomasz Rzymkowski.

Jak dodał, opinia sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka to dobry krok w kierunku wprowadzenia całkowitego zakazu dokonywania aborcji.

Podkreślam jednak, że jest to tylko i wyłącznie opinia komisji, ponieważ Sejm skierował ten projekt do sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, a jednocześnie marszałek Sejmu podał go do konsultacji przez KSiPC i w poniedziałek ten element się ziścił. Zobaczymy, jak dalsze prace nad tą ustawą będą wyglądały. Jestem niepoprawnym optymistą w tej sprawie i będę dopingował koleżanki i kolegów posłów, aby byli powiedzmy w takiej koalicji za życiem – akcentował polityk.

Za pozytywnym zaopiniowaniem projektu #ZatrzymajAborcję głos oddało szesnastu posłów, dziewięciu było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Całość rozmowy z pos. Tomaszem Rzymkowskim w programie „Polski punkt widzenia” można zobaczyć [tutaj].

RIRM

drukuj