fot. TV Trwam

[TYLKO U NAS] T. Cymański: Jedynym spoiwem Kolacji Europejskiej jest niechęć do PiS

Jedynym spoiwem Kolacji Europejskiej jest niechęć do Prawa i Sprawiedliwości. Jest widoczne, że tutaj nie chodzi o nic innego jak tylko o wygranie wyborów i pokonanie PiS-u, a nie o jakiś program i propozycję dla Polaków – powiedział w rozmowie z portalem Radia Maryja poseł PiS Tadeusz Cymański.

Jesienią odbędą się wybory do europarlamentu. Politycy prężnie działają, aby zwiększyć swoje szansę na dobry wynik i wygraną.

Oceniono, tak to rozumiem, że ryzyko samodzielnego startu mogłoby się skończyć nawet nie wejściem do europarlamentu – mówił Tadeusz Cymański.

Według polityka jedynym spoiwem Kolacji Europejskiej jest niechęć do PiS-u i chęć dojścia do władzy oraz nie dziwi go wewnętrzny sprzeciw w PSL-u.

Oburzenie niektórych działaczy jest naturalne i zrozumiałe. PSL ma swoją markę, ma swoją nazwę i teraz utonie w tej magmie antypisowskiej, gdyż spoiwem tej kolacji jest przede wszystkim antypisowskie nastawienie, natomiast brakuje tam programu i nie ma to marki. Zobaczymy jak na to spojrzą wyborcy. Jest widoczne, że tutaj nie chodzi o nic innego jak tylko o wygranie wyborów i pokonanie PiS-u, a nie o jakiś program i propozycję dla Polaków – powiedział Tadeusz Cymański.

Poseł PiS uważa również, że PSL nie pasuje do Koalicji Europejskiej. Z tych samych list startować będzie również np. Nowoczesna czy Barbara Nowacka.

PSL to jest tradycyjny ruch, konserwatywny, przywiązany do tradycyjnych wartości, jest za obroną życia, koledzy i koleżanki z PSL-u nie jednokrotnie to pokazali i trzeba im to oddać – dodał Tadeusz Cymański.

Rozmówca portalu Radia Maryja uważa, że Koalicja Obywatelska jest tworem kruchym, a powstanie takiego tworu było kwestią czasu w obliczu słabnących wyników.

Oni nie mają dużego pola manewru, dlatego że zmarnowali te cztery lata, wdali się w awanturę, podjęli takie krytykanctwo, nie wnieśli, moim zdaniem, nowych propozycji do polityki. […] Nie mając wyboru, w dramatycznych okolicznościach postanowili połączyć siły mówił Tadeusz Cymański.

RIRM

drukuj