fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] S. Szwed: Zachęcamy Polaków do powrotu do naszego kraju

Zachęcamy Polaków do powrotu do naszego kraju. W Polsce zdecydowanie poprawiły się warunki zarówno materialne, jak i na rynku pracy. Mamy też programy społeczne. W Polsce żyje się też przede wszystkim bezpiecznie – powiedział w poniedziałkowym „Polskim punkcie widzenia” na antenie TV Trwam wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.

Prezydenci Polski i Stanów Zjednoczonych podpisali deklarację wzmocnienia obecności amerykańskich wojsk w Polsce.

– To bardzo dobra decyzja dla naszego kraju. Wzmacnia nasze bezpieczeństwo i pokazuje, jakie są nasze stosunki – podkreślił Stanisław Szwed.

Prezydent Andrzej Duda podczas swojej wizyty w USA zachęcał Polonię do powrotu do kraju. Wskazywał, że w Polsce żyje się coraz lepiej.

– Zachęcamy Polaków do powrotu do naszego kraju. W Polsce zdecydowanie poprawiły się warunki zarówno materialne, jak i na rynku pracy. Mamy te programy społeczne. W Polsce żyje się też przede wszystkim bezpiecznie – zaznaczył gość „Polskiego punktu widzenia”.

Kończy się wrzesień, a co za tym idzie, czas na składanie wniosku o przyznanie 500 plus.

– Dzisiaj na 6 mln 800 tys. uprawnionych według nowych zasad, zostało złożonych 6 mln wniosków. Środki są już wypłacane. Jeśli ktoś złoży wniosek do końca września, to dostanie wyrównanie za lipiec i sierpień. Jeśli ktoś złoży wniosek w październiku, to otrzyma świadczenie od tego miesiąca – wyjaśnił wiceminister.

Ze świadczenia 500 plus będą mogły skorzystać również osoby dorosłe niesamodzielne. Starsi ludzie, którzy chcą skorzystać ze świadczenia, narzekają na zbyt wielką ilość formalności.

– Zainteresowanie programem jest duże. Trzeba mieć orzeczenie o braku niesamodzielności. Trzeba też podkreślić, że to program dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, czyli nie wszyscy mogą z tego skorzystać – powiedział Stanisław Szwed.

radiomaryja.pl

drukuj