[TYLKO U NAS] R. Winnicki: Marsz Niepodległości jest kamieniem obrazy wobec dyskursu publicznego, który jest pod ciśnieniem lewicowo-liberalnego marksizmu kulturowego

Oczywistym jest, że to, co robimy – organizacja Marszu Niepodległości – jest kamieniem obrazy wobec dyskursu publicznego, który jest pod ciśnieniem lewicowo-liberalnego marksizmu kulturowego. Trzeba mieć jasność, że w Polsce też próbuje się zaprowadzić standardy z Europy Zachodniej, gdzie każde przywiązanie do tradycji, tożsamości narodowej jest określane jako faszyzm czy szowinizm – powiedział w sobotnim programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja prezes Ruchu Narodowego poseł Robert Winnicki.

Zapraszamy wszystkich, którzy podpisują się pod dwoma filarami, na których budujemy Marsz Niepodległości: realnie suwerenne państwo polskie i tożsamość narodowa oparta na naszej chrześcijańskiej tradycji – powiedział Robert Winnicki.

Dla nas świętowanie niepodległości to nie jest jedynie sentyment, to nie jest gest związany z przyczepieniem sobie kotylionu, odśpiewaniem patriotycznej pieśni, dla nas, dla stowarzyszenia Marsz Niepodległości, ten marsz był zawsze manifestacją przywiązania do suwerenności państwa, narodu, kultury i gospodarki jako zadania na dziś i na jutro, a nie jedynie spojrzenia w przeszłość – wskazał prezes Ruchu Narodowego.

Nie da się stworzyć wspólnoty, jeśli nie jest ona oparta na wspólnych wartościach – dodał.

My o tym fundamencie co roku staramy się przypomnieć. W tym roku Marszowi Niepodległości będzie przyświecać hasło: „Bóg, Honor i Ojczyzna”. Myślimy nie tylko o tym, co działo się 100 lat temu, ale to hasło towarzyszyło Polakom przez setki lat – zaznaczył poseł Robert Winnicki.

Polityk odniósł się również do zarzutów części środowisk liberalnych, jakoby Marsz Niepodległości był marszem faszystów. Jak wskazał, każdy może przyjść i zobaczyć, jak naprawdę to wygląda.

Oczywistym jest, że to, co robimy, jest kamieniem obrazy wobec dyskursu publicznego, który jest pod ciśnieniem lewicowo-liberalnego marksizmu kulturowego. Trzeba mieć jasność, że w Polsce też próbuje się zaprowadzić standardy z Europy Zachodniej, gdzie każde przywiązanie do tradycji, tożsamości narodowej jest określane jako faszyzm czy szowinizm. Mówienie o normalnych obyczajach, o zdrowej rodzinie – kobiecie, mężczyźnie i dzieciach – jest już traktowane jako seksizm, a przywiązanie do wartości religijnych jest traktowane jako fundamentalizm. Z tego tytułu trzeba patrzeć na to, co się dzieje w Polsce, na to, co się dzieje wokół Marszu Niepodległości – powiedział prezes Ruchu Narodowego.

Marsz Niepodległości jest największą na świecie Zachodu manifestacją patriotyzmu i chrześcijaństwa – zwrócił uwagę gość Radia Maryja.

Nie wiem, czy gdziekolwiek indziej są równie wielkie cykliczne wydarzenia, które łączą chrześcijaństwo i patriotyzm. Do nas zjeżdżają już nawet goście z zagranicy. Jest to zarówno Polonia, jak też przedstawiciele ruchów patriotycznych z różnych krajów. Zdarzają się – jak w ubiegłym roku – że ktoś przyniesie ze sobą jakiś kontrowersyjny transparent. Ale ciężko upilnować wszystkiego w 100-tysięcznym tłumie. Mam nadzieję, że w tym roku uda nam się tak zorganizować, żeby nic nie zakłóciło tegorocznego Marszu Niepodległości – zapowiedział Robert Winnicki.

Warszawski Marsz Niepodległości wyruszy o godz. 14.00 z Ronda Dmowskiego. Trasa będzie taka sama, jak w roku ubiegłym. Uczestnicy marszu przejdą Alejami Jerozolimskimi, Mostem Poniatowskiego, Wybrzeżem Szczecińskim, ulicą Siwca, a na koniec wejdą na Błonia Stadionu Narodowego. Łączna długość trasy wynosić będzie ponad 3 km.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem posła Roberta Winnickiego można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj