fot. https://twitter.com/RBakiewicz

„Niepodległość nie na sprzedaż” – pod takim hasłem 11 listopada ulicami Warszawy przejdzie Marsz Niepodległości

„Niepodległość nie na sprzedaż” – pod takim hasłem odbędzie w Warszawie 11 listopada Marsz Nieodległości – poinformował we wtorek prezes zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

https://twitter.com/RBakiewicz/status/1447853967489314816

Robert Bąkiewicz podkreślił, że choć wiele pokoleń Polaków walczyło o niepodległość, to jednak i dziś sprawa obrony suwerenności państwa polskiego jest aktualna. W jego ocenie, udział w marszu ma być wyrazem tego, że Polacy są nadal za suwerennym i niepodległym państwem polskim.

„Pokażmy, że jesteśmy za państwem, które czuje się częścią Europy, bo zawsze byliśmy w Europie, byliśmy Europejczykami i częścią cywilizacji łacińskiej” – powiedział.

„Żebyśmy to głośno, jako polscy patrioci 11 listopada pokazali na ulicach naszej stolicy” – dodał.

„Tego dnia odstawiamy na bok wszystkie spory polityczne i wszystkie flagi Unii Europejskiej. Wspólnie będziemy manifestować pod jedna biało-czerwona flagą” – oznajmił wiceprezes zarządu stowarzyszenia Witold Tumanowicz.

https://twitter.com/RuchNarodowy/status/1447857511911022595

Jego zdaniem, „wszystkie rządy do tej pory miały do wyboru, albo pieniądze, albo niepodległość, zazwyczaj wybierały pieniądze i niestety niepodległość utracały, a pieniądze – co może się zaraz okazać – i tak traciły”.

„Dlatego my jasno mówimy: +Niepodległość nie na sprzedaż+” – wyjaśnił .

Robert Bąkiewicz odnosząc się do ubiegłorocznych wydarzeń podczas marszu 11 listopada powiedział: „Potępiamy wszelkie akty agresji, potępiamy wszystkie działania chuligańskie, potępiamy wszystkie akty niezgodne z prawem”.

PAP

drukuj