fot. facebook.com

[TYLKO U NAS] R. Supiński: Gminy potrzebują większego wsparcia

Chciałbym zadbać o mniejsze miejscowości, mniejsze gminy, żeby miały zagwarantowane większe dofinansowanie w różnego rodzaju programach. Do tej pory jest to – w przypadku funduszu dróg samorządowych – od 50 do 80 procent. Gminy jednak potrzebują większego wsparcia, chociażby na poziomie 75 procent – powiedział w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja radny powiatu monieckiego Rafał Supiński.

To już ostatnie dni kampanii wyborczej. Rafał Supiński zwrócił uwagę, że podczas spotkań z mieszkańcami województwa podlaskiego obywatele „zwracają uwagę przede wszystkim na służbę zdrowia, chociaż i tak ona została dofinansowana”.

– Mieszkańcy widzą poprawę jakości świadczeń zdrowotnych. Mówią również o dobrych rzeczach, jakie wprowadził rząd Prawa i Sprawiedliwości – mówił polityk.

Gość Radia Maryja odniósł się również do wybrania Janusza Wojciechowskiego na stanowisko unijnego komisarza do spraw rolnictwa, a także poruszył kwestię niesprawiedliwych dopłat do jednego hektara.

– Decyzja odnosząca się do pana Janusza Wojciechowskiego jest decyzją bardzo dobrą nie tylko dla rządzących, ale do wszystkich rolników. (…) Przed nami ogromna szansa, żeby dopłaty zostały zrównane. One obecnie są mniejsze niż te, które przysługują rolnikom z zachodnich krajów Unii Europejskiej – zaznaczył Rafał Supiński.

Kandydat do Sejmu RP zauważył również, że „mniejsze miasta i wsie potrzebują wsparcia. To wsparcie do tej pory przez cztery lata było przez rząd przekazywane”.

– Chciałbym w przyszłej kadencji – jeśli Państwo mi zaufacie – zadbać o te mniejsze miejscowości, mniejsze gminy, żeby fundusze jeszcze bardziej wpływały, żeby miały zagwarantowane większe dofinansowanie w różnego rodzaju programach. Do tej pory jest to – w przypadku funduszu dróg samorządowych – od 50 do 80 procent. Gminy jednak potrzebują większego wsparcia, chociażby na poziomie 75 procent – powiedział gość „Aktualności dnia”.

Cała rozmowa z Rafałem Supińskim dostępna jest [tutaj]

radiomaryja.pl

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl