fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] R. Bąkiewicz: Religia katolicka jest przeszkodą do ogólnoświatowego komunistycznego raju

Religia katolicka jest przeszkodą do ogólnoświatowego komunistycznego raju, w którym nie będzie żadnych zasad, a będzie nami rządziła jedna rozumiejąca wszystko grupa ludzi. Oni będą podejmowali wszystkie możliwe działania do tego, żeby osłabić Kościół – zaznaczył w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Robert Bąkiewicz w kontekście obecnych działań Straży Narodowej powiedział, że „skupia się ona na monitoringu lewicowych wydarzeń, które są coraz bardziej agresywne”.

– Aktywiści są coraz agresywniejsi w przestrzeni publicznej, dlatego monitorujemy ich pikiety, manifestacje, szczególnie w dużych miastach. Poza tym szkolimy się w zakresie udzielania pierwszej pomocy, podejmowania działań logistycznych. Ochraniamy różne zgromadzenia publiczne, zabezpieczamy samochody Fundacji Pro – Prawo do Życia, dlatego że są one permanentnie atakowane przez lewicowych aktywistów. Działania policji są niewystarczające, nie dają bezpieczeństwa ani kierowcy, ani mieniu – wskazał prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Na stronie stopprofanacjom.pl pojawiły się dane mówiące o tym, że od momentu ogłoszenia orzeczenia przez Trybunał Konstytucyjny w sprawie tzw. aborcji eugenicznej dopuszczono się ponad 150 aktów profanacji na miejsca kultu.

– Cały czas zabezpieczamy choćby kościoły, tylko nie robimy tego, jak wcześniej, bo nie ma takiej potrzeby. Jesteśmy tam, gdzie możemy, prowadzimy własny wywiad – wiemy, co robi przeciwnik. Czyścimy też elewacje kościołów, pomagamy proboszczom czy kapłanom, którzy zgłaszają się do nas. Cały czas taka praca ma miejsce. Potrzeba takiego działania jest długofalowa, dlatego że agresja jest coraz większa. 150 ataków to liczba niepełna. Wielu kapłanów nie zgłasza przestępstw, także ze względu na obawy przed konsekwencjami – wyjaśnił Robert Bąkiewicz.

Lewica przedstawiła projekt znoszący m.in. penalizację aktów, które można traktować jako obrazę uczuć religijnych. Prezes Straży Narodowej wskazał, że „pomysły Lewicy są takie, żeby zniszczyć katolicyzm”.

– Religia katolicka jest przeszkodą do ogólnoświatowego komunistycznego raju, w którym nie będzie żadnych zasad, a będzie nami rządziła jedna rozumiejąca wszystko grupa ludzi. Oni będą podejmowali wszystkie możliwe działania do tego, żeby osłabić Kościół. Jednym z nich jest odebranie możliwości obrony przez katolików w systemie prawnym. (…) Ideologia ta jest jedną wielką sprzecznością. Na poziomie logicznym ci ludzie rzucają postulaty, które się wykluczają, podobnie jest z ich działaniami – powiedział.

W piątek, 19 marca, ulicami Warszawy przejdzie Męska Droga Krzyżowa.

– Oprócz celu wynagradzającego Bogu za wszystkie zniewagi ostatnich miesięcy, chcemy podkreślić rolę mężczyzny w obronie wiary, tradycji, ojczyzny. To mężczyźni powinni brać odpowiedzialność w walce cywilizacyjnej, odpowiedzialność za własną religię, ojczyznę i rodzinę. Każdy mężczyzna, który dba o Boże wartości, potrafi w takim miejscu się pojawić i powiedzieć: „Non possumus”. Nie pozwolimy, by środowiska antychrystusowe podążały drogą rewolucji, na którą się nie zgadzamy. To też pewna manifestacja przywiązania do tradycji i wiary – zaznaczył Robert Bąkiewicz.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl