fot. twitter.com

[TYLKO U NAS] R. Bąkiewicz: Musimy powoływać samoobrony katolickie, które będą broniły: wiary, Chrystusa, naszych świątyń, a przede wszystkim Najświętszego Sakramentu

Musimy powoływać samoobrony katolickie, które będą broniły: wiary, Chrystusa, naszych świątyń, a przede wszystkim Najświętszego Sakramentu. Zmiany kulturowe w młodym pokoleniu przesunęły się mocno w stronę lewicy i wrogą Chrystusowi, co widać na obecnych zbiegowiskach i manifestacjach ludzi, którzy chcą mordować i rozszarpywać nienarodzone dzieci – mówił Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”, w poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja, odnosząc się do manifestacji środowisk pro-aborcyjnych i dewastacji kościołów w naszym kraju.

Gościem audycji „Aktualności dnia” był także Dariusz Matecki, radny miasta Szczecina oraz monitorujacy skalę zjawisk prześladowania chrześcijań w Polsce.

Tylko w niedzielę (25 października) w całym kraju odbyło się łącznie 226 nielegalnych zgromadzeń i zbiegowisk o różnej wielkości, które zabezpieczali policjanci – poinformował rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka. Dodał, że łącznie w związku ze zbiegowiskami nałożono 142 mandaty karne i sporządzono 281 wniosków o ukaranie do sądu. [czytaj więcej]

Rozmówca Radia Maryja ocenił, że to, co widzimy w ostatnich dniach, to „preludium do rewolucji obyczajowej, antykulturowej i antycywilizacyjnej, a przede wszystkim antykatolickiej i wrogiej Chrystusowi”.

 – Od dłuższego czasu bardzo szczególnie monitorujemy przestrzeń internetową i społeczną, gdzie poruszają się młodzi ludzie. Wydaje mi się, że niestety my wszyscy: państwo, jako władza i Kościół, bardzo zaspaliśmy. Zmiany kulturowe w młodym pokoleniu przesunęły się mocno w stronę lewicy i wrogą Chrystusowi, co widać na tych zbiegowiskach i manifestacjach ludzi, którzy chcą mordować i rozszarpywać nienarodzone dzieci. Widać, w jaki sposób reagują na słowo: Chrystus, Kościół. W mojej ocenie, będziemy mieli do czynienia dokładnie z tym samym, co przechodziła Europa Zachodnia, co przechodzi Ameryka Południowa: ataki na kapłanów, ataki na księży, ataki na kościoły, ataki na wiernych – powiedział Robert Bąkiewicz.

Prezes Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” zaznaczył, że „dzisiaj my – katolicy – powinniśmy bardzo szybko zmobilizować się do podjęcia działań obronnych”.

– Działania nie powinny być zabarwione elementem pacyfistycznym, dlatego że ci ludzie [protestujący, manifestujący – red.] używają w stosunku do nas nie tylko agresji werbalnej, ale również agresji fizycznej. W tej chwili nie widać, by sytuacja w kraju była taka, żeby służby w jakikolwiek sposób panowały nad tym, co się dzieje. Musimy powoływać samoobrony katolickie, które będą broniły: wiary, Chrystusa, naszych świątyń, a przede wszystkim Najświętszego Sakramentu – podkreślił gość audycji „Aktualności dnia”.

Stowarzyszenie „Marsz Niepodległości” utworzy nową organizację o nazwie „Straż Narodowa”. Jej celem będzie m.in. obrona kościołów. Trzon nowej organizacji prawdopodobnie będzie stanowić „Straż Marszu Niepodległości”. Należy do niej obecnie kilkaset osób. [więcej]

– Zapraszamy katolików, bo musimy podjąć konkretne działania. Musimy bronić naszych świątyń, musimy bronić naszych kapłanów. Do kapłanów prośba o wsparcie i o modlitwę. Musimy to robić mężnie, wpatrując się w przykłady naszych rycerskich przodków, którzy potrafili być przedmurzem chrześcijaństwa. Walczymy w tej chwili z rewolucją. To jest neobolszewia, której jeśli nie postawimy granicy, ogarnie chaosem całą Polskę, całą naszą ojczyznę. Musimy zdawać sobie z tego sprawę, dlatego zachęcam wszystkich, którzy chcieliby wstać sprzed ekranów telewizorów i podjąć działania, o kontakt na e-mail: kontakt@straznarodowa.org. Musimy się organizować – wskazał rozmówca.

Robert Bąkiewicz akcentował, że „jeśli nie podejmiemy konkretnych działań, będzie za późno, już jest za późno”.

– Z tymi ludźmi nie ma żadnej dyskusji. Na poziomie racjonalności, logiki ci ludzie w ogóle nie funkcjonują. Nie ma rozmowy. Zmiany społeczne zaszły tak daleko, że mamy do czynienia z pewną >>dziczą<<, która nie jest w stanie przyjmować żadnych argumentów. Stawia ona tylko irracjonalne żądania i oczekiwania. Wyrok jest Trybunału Konstytucyjnego, a kierowane są ataki w stronę rządu i w stronę Kościoła. Tak się dzieje, dlatego że to jest diabelstwo. To jest wycie szatańskie, które się odbywa w tej chwili na ulicach polskich miast, miasteczek i miejscowości. Wzywamy Polaków, żeby każdy stanął do walki z tą >>dziczą<<. Obowiązkiem każdego Polaka, każdego katolika jest stanięcie w obronie Kościoła, naszej Matki, w obronie Chrystusa i podjęcie walki. Nie da się na tym poziomie w tej chwili prowadzić z tymi ludźmi dialogu, bo oni nie chcą dialogu. Oni chcą nas pożreć w całości. Używają przemocy fizycznej, werbalnej, każdej możliwej, która będzie skuteczna. Czują się całkowicie bezkarni, dlatego że policja nie podejmuje w stosunku do nich żadnych działań – podsumował prezes Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”.

Całą rozmowę z udziałem Roberta Bąkiewicza z poniedziałkowej audycji „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj]

radiomaryja.pl

drukuj