fot. twitter.com

Minister sprawiedliwości: Poleciłem podległym prokuratorom nadzór nad postępowaniami ws. eskalacji zachowań przestępczych wobec osób wierzących

Poleciłem podległym prokuratorom objęcie nadzorem postępowań ws. eskalacji zachowań przestępczych wobec osób wierzących – poinformował w poniedziałek Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości zaznaczył, że prawo do publicznego wyrażania poglądów i sprzeciwu nie usprawiedliwia łamania praw innych osób.

 

Po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który opowiedział się za prawną ochroną każdego dziecka poczętego, w Warszawie lewicowi aktywiści manifestowali swój sprzeciw przed m.in. siedzibą Prawa i Sprawiedliwości, domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, siedzibą Trybunału Konstytucyjnego i Pałacem Prezydenckim. W niedzielę protesty odbywały się też przed kościołami, a także w ich wnętrzach. Dochodziło do agresywnych incydentów. [czytaj więcej] 

„W związku z bezprecedensową eskalacją zachowań przestępczych wymierzonych w osoby wierzące, włącznie z zastraszaniem, niszczeniem i bezczeszczeniem miejsc kultu religijnego, poleciłem podległym prokuratorom objęcie nadzorem prowadzonych w tych sprawach postępowań” – poinformował w poniedziałek na Twitterze Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Dodał, że „każdy ma konstytucyjne prawo do publicznego wyrażania poglądów i sprzeciwu wobec rozstrzygnięć sądów lub trybunałów, w tym Trybunału Konstytucyjnego”.

„Jednak nie może to usprawiedliwiać łamania praw innych osób i popełniania przestępstw” – podkreślił minister.

PAP/radiomaryja.pl

drukuj