fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] R. Antczak: Najnowszy ranking wskazuje, że PKO Bank Polski jest najbezpieczniejszym bankiem w Europie

Ostatni ranking europejski pokazał, że PKO Bank Polski jest najbezpieczniejszym bankiem w Europie – powiedział podczas sympozjum naukowego pod hasłem: „Przedsiębiorstwa w Polsce. Teraźniejszość i przyszłość. Tradycja i start-upy” w WSKSiM w Toruniu Rafał Antczak, przewodniczący rady nadzorczej PKO Leasing. Prelegent mówił również o tym, jak rozwija się PKO Bank Polski.

Bank PKO jest nie tylko największym bankiem w Polsce i w całym regionie, ale też najbezpieczniejszym w Europie – powiedział Rafał Antczak.

300 mld zł aktywów, które mamy, są to głownie kredyty na wszelkiego rodzaju usługi – od kredytów bieżących, hipotecznych, na działalność gospodarczą. Ostatni ranking europejski pokazał, że PKO Bank Polski jest najbezpieczniejszym bankiem w Europie – zaznaczył przewodniczący rady nadzorczej PKO Leasing.

Świat bardzo szybko się zmienia, zatem jesteśmy tą firmą, która już zaczyna przeprowadzać pewne zmiany technologiczne na duża skalę – dodał.

To, co możemy robić w PKO Banku Polskim, to są zmiany, które muszą wpływać na całą gospodarkę. Jednym z takich osiągnięć – o czym wielu nie zdaje sobie nawet sprawy – jest system płatności BLIK; system, który wykorzystuje się do płatności bieżących. Jest to system elektroniczny opracowany przez PKO Bank Polski wraz z kilkoma bankami, które do tego dołączyły. Obecnie 80 proc. przelewów elektronicznych w Polsce jest obsługiwane przez BLIK. W czerwcu BLIK stanie się globalnym systemem płatności, ponieważ w porozumienie z bankami weszła firma Mastercard. Jest to osiągnięcie, które pokazuje, jak bardzo zaawansowane technologicznie jest PKO Bank Polski – zaznaczył prelegent toruńskiego sympozjum.

Rafał Antczak wskazał również na kolejne działanie PKO Banku Polskiego, które ma ułatwić życie polskim przedsiębiorcom – chodzi o rozwój tzw. chmury krajowej.

PKO Bank Polski razem z Polskim Funduszem Rozwoju rozpoczął projekt tzw. chmury krajowej. To jest projekt, który będzie skierowany również do polskich przedsiębiorców, żeby mogli korzystać z przestrzeni wirtualnej, ażeby tam umiejscawiać swoje dane, usługi. To spowoduje, że ryzyko, które do tej pory ponosili – ryzyko ochrony – będzie przeniesione na bank. To może spowodować, że duża część kosztów przedsiębiorców będzie w najbliższym czasie niższa – zaznaczył przewodniczący rady nadzorczej PKO Leasing.

RIRM

drukuj