fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Prof. M. Ryba: Patriotyzm i polska kultura katolicka były i są nieustannie obecne w Rodzinie Radia Maryja

Radio Maryja to struktura kilkumilionowej rzeszy słuchaczy, która żyła nie kulturą rewolucyjną, liberalną, ateistyczną, materialistyczną, ale właśnie katolicką w polskim wydaniu. Patriotyzm i polska kultura katolicka były i są nieustannie obecne w Rodzinie Radia Maryja – powiedział prof. Mieczysław Ryba, wykładowca KUL i AKSiM, w sobotnim felietonie „Myśląc Ojczyzna” w Telewizji Trwam.

Radio Maryja od 30 lat wiernie służy Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. Każdego dnia toruńska rozgłośnia przybliża ludzi do Boga, głosząc ewangeliczne prawdy. Prof. Mieczysław Ryba zaznaczył, że 30-lecie istnienia rozgłośni to czas posumowań jej działalności.

– Jubileusz 30-lecia istnienia Radia Maryja to rzecz dla całej wspólnoty niezwykle ważna, to czas podsumowań. Pamiętajmy, że cała II Rzeczpospolita to ledwie dwadzieścia lat, a tu już mamy trzydzieści lat działalności rozgłośni. W tym momencie rodzą się fundamentalne pytania: co takiego się działo lub jaką rolę ta rozgłośnia i dzieła przy niej wyrosłe spełniły w III Rzeczpospolitej? Wydaje się, że kwestie są tutaj nieocenione. Nie chodzi tutaj o bieżącą politykę działalności Radia Maryja, ale chodzi nade wszystko o kwestie kulturowe – mówił wykładowca akademicki.

Prof. Mieczysław Ryba podkreślił, że Radio Maryja było czynnikiem stabilizacji sytuacji w Polsce podczas procesów liberalizacji kraju w sensie kulturowym, które napływały z Zachodu.

– W momencie, kiedy byliśmy poddani pewnym procesom liberalizacji kraju w sensie kulturowym, a później całej rewolucji seksualnej, neomarksistowskiej rewolucji kulturowej, która napływała na nas z Zachodu, to Radio Maryja stanęło jako czynnik stabilizacji, jako czynnik wiążący naród z dziedzictwem bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Tak naprawdę to, co głosił błogosławiony, to wszystko na antenie Radia Maryja się odbywało – ocenił felietonista.

Politolog zwrócił uwagę, że Rodzina Radia Maryja jest społecznością, w której nieustannie trwa patriotyzm i polska kultura katolicka.

– Radio Maryja to struktura kilkumilionowej rzeszy słuchaczy, która żyła nie kulturą rewolucyjną, liberalną, ateistyczną, materialistyczną, ale właśnie katolicką w polskim wydaniu. Patriotyzm i polska kultura katolicka były i są nieustannie obecne w Rodzinie Radia Maryja – akcentował profesor.

radiomaryja.pl

drukuj