fot. Katarzyna Cegielska

[TYLKO U NAS] Prezydent Torunia o Dziękczynieniu w Rodzinie: To dla mnie radość, iż mogę być tutaj

To dla mnie radość, iż mogę być tutaj, powitać w mieście Toruniu i życzyć, aby Dziękczynienie w Rodzinie wyzwoliło myślenie o tej rodzinie, która jest najważniejsza, czyli tych najbliższych: dzieciach, wnukach, małżonkach, kuzynach, krewnych ale i także myślenie o rodzinie, jaką wspólnie stanowicie Państwo, będąc ze sobą razem – powiedział do zgromadzonych na 11. Dziękczynieniu w Rodzinie prezydent Torunia Michał Zaleski.

Prezydent Torunia Michał Zaleski przywitał zgromadzonych na 11. Dziękczynieniu w Rodzinie członków Rodziny Radia Maryja.

– Pozwólcie, że poproszę o wybaczenie, iż dotarłem dopiero w trakcie Mszy świętej, ale jak wielu spośród nas wyznaję zasadę „najpierw obowiązki, później przyjemności”. Obowiązkiem, którego dopełniałem było spełnienie prośby pana prezydenta Andrzeja Dudy, aby uczestniczyć w Narodowym Czytaniu pięknych polskich dzieł. Dzisiaj czytaliśmy dzieła Konopnickiej i Prusa. Któż z nas ich nie pamięta – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski.

A oczywiście zaraz po zakończeniu pospieszyłem do przyjemności, czyli spotkania z uczestnikami Dziękczynienia w Rodzinie – dodał.

– To dla mnie radość, iż mogę być tutaj, powitać w mieście Toruniu i życzyć, aby Dziękczynienie w Rodzinie wyzwoliło myślenie o tej rodzinie, która jest najważniejsza, czyli tych najbliższych: dzieciach, wnukach, małżonkach, kuzynach, krewnych ale i także myślenie o rodzinie, jaką wspólnie stanowicie Państwo, będąc ze sobą razem. Rodzinie, która ma całą Polskę i świat w swoich pięknych, pełnych miłości objęciach. Myślenie to niech towarzyszy temu spotkaniu, dziękując za to, iż możemy wziąć udział w czymś, co nie tylko przysparza wartości rodziny, ale i także powoduje, że chcemy przyjechać do Torunia – powiedział Michał Zaleski.

Do Torunia, w którym czcimy Matkę Bożą – kontynuował prezydent Torunia.

– Ale także czcimy świętego Jana Pawła II. To miejsce, ta świątynia to przecież świątynia, w której Matka Boża prowadzi nową ewangelizację. Dzięki ojcom redemptorystom powstaje w sąsiedztwie piękny obiekt, w którym będziemy mogli przeżywać wspomnienia i to wszystko, co można nazwać dziełami świętego Jana Pawła II. Święty Jan Paweł II to także patron województwa kujawsko-pomorskiego oraz Honorowy Obywatel Miasta Torunia. Wielce czcigodni pielgrzymi przyjeżdżający, jak słyszeliśmy nie tylko z całej Polski, ale i z całego świata życzę, aby pobyt w Toruniu został pobytem niezapomnianym, abyście byli dumni z tego, że w Toruniu jest wasze rodzinne gniazdo. Szczęść Boże – podsumował prezydent grodu Kopernika.

RIRM

drukuj