[TYLKO U NAS] Poseł M. Zwiercan: Powinniśmy kontynuować „dobrą zmianę”  

Program „500 plus”, który był realizowany od 1 kwietnia 2016 roku, wyniósł już 77 miliardów złotych na dzień dzisiejszy. Od 1 lipca br. ten program jest dedykowany wszystkim dzieciom, czyli od pierwszego dziecka wszyscy otrzymują „500 plus”. To jest dobra zmiana, dobry czas dla wszystkich Polaków. Powinniśmy tę zmianę dalej kontynuować – mówiła poseł Małgorzata Zwiercan w programie „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam.

Poseł Małgorzata Zwiercan zaakcentowała, że dobrą zmianę należy w Polsce kontynuować.

– To jest dobra zmiana, dobry czas dla wszystkich Polaków. Powinniśmy tę zmianę dalej kontynuować. Oczywiście nie wszystko zostało zrealizowane, bo to był zbyt krótki czas, żeby dopiąć do końca nawet te obietnice, które były złożone cztery lata temu, ale one są cały czas stopniowo realizowane. Musimy poczekać na efekty, żeby były one już bardziej wymierne. Jeżeli chodzi o politykę społeczną, to musimy sobie jasno powiedzieć, że to co mamy najcenniejsze w naszej ukochanej Polsce, to jest nasze społeczeństwo – podkreśliła poseł Małgorzata Zwiercan.

Na programy społeczne w 2020 roku będzie przekazane cztery proc. PKB – wskazała gość TV Trwam.

– To jest naprawdę niewyobrażalna kwota. Trzeba zaznaczać, żeby to głośno wybrzmiało: program „500 plus”, który był realizowany od 1 kwietnia 2016 roku, wyniósł już 77 miliardów złotych na dzień dzisiejszy. Już od 1 lipca tego roku ten program jest dedykowany wszystkim dzieciom, czyli od pierwszego dziecka wszyscy otrzymują „500 plus”. W następnym roku ma być to kwota 41 miliardów złotych. To są wręcz niewyobrażalne pieniądze – powiedziała polityk.

Ważnym elementem programów społecznych rządu Zjednoczonej Prawicy jest uzyskiwanie na nie funduszy poprzez zwalczanie mafii podatkowych i paliwowych.

– Likwidacja mafii VAT-owskiej czy paliwowej doprowadziła do tego, że dzisiaj możemy zabezpieczyć właśnie tych najbardziej potrzebujących. Przez ostatnie osiem lat koalicja PO-PSL mówiła cały czas, że pieniędzy nie ma i nie będzie. Nawet nie starali się walczyć z tymi mafiami, które były. Jeżeli chodzi o te programy społeczne, to właśnie „500 plus” pokazało, że: dopiero od dwóch-trzech lat całe rodziny mogą wyjeżdżać razem na wczasy, dzieci mogą spełniać swoje marzenia i doskonalić swoje predyspozycje, które gdzieś się wyłaniają. To jest naprawdę wielka pomoc – podsumowała gość „Rozmów niedokończonych”.

radiomaryja.pl

 

drukuj