[TYLKO U NAS] P. Uściński: M. Biejat szukała raczej argumentów, żeby zdejmować krzyż w Sejmie, zamiast zajmować się pracą merytoryczną. Po nowej przewodniczącej spodziewam się, że komisja rodziny będzie pracowała

Pani Biejat szukała raczej argumentów, żeby zdejmować krzyż w Sejmie, zamiast zajmować się pracą merytoryczną. Po nowej przewodniczącej spodziewam się tego, że komisja będzie pracowała, bo odkąd ruszyły prace nowej kadencji Sejmu, komisja rodziny spotkała się pierwszy raz dopiero po to, by odwołać przewodniczącą – powiedział w „Polskim punkcie widzenia” na antenie Telewizji Trwam poseł PiS Piotr Uściński.

Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny odwołała poseł Lewicy Magdalenę Biejat z funkcji przewodniczącej. Zastąpiła ją poseł Prawa i Sprawiedliwości Urszula Rusecka, dotychczasowa wiceszefowa komisji.

– Od początku uważałem, że to jest błąd. Trzeba było inną komisję przekazać Lewicy i myślę, że do tego dojdzie. To najważniejsza pod kątem naszych priorytetów komisja. Naszym priorytetem jest komisja rodziny i powinniśmy mieć na nią jak największy wpływ (…). Pani Biejat szukała raczej argumentów, żeby zdejmować krzyż w Sejmie, zamiast zajmować się pracą merytoryczną (…). Po nowej przewodniczącej spodziewam się tego, że komisja będzie pracowała, bo odkąd ruszyły prace nowej kadencji Sejmu, komisja rodziny spotkała się pierwszy raz dopiero po to, by odwołać przewodniczącą. Spodziewam się również tego, że dalsze rozwiązania prorodzinne i społeczne będą procedowane w komisji. To, co jest zadaniem komisji powinno być realizowane – wskazał Piotr Uściński.

Do tej pory nie wiadomo, kiedy będzie procedowany obywatelski projekt w zakresie ochrony życia i zakazu tzw. aborcji. Trafił on do Sejmu jeszcze w poprzedniej kadencji.

– Ten projekt otrzymał nowy numer druku sejmowego i powinien być procedowany tak, jak projekt komisyjny, więc jestem przekonany, że będzie procedowany, ale trudno powiedzieć kiedy (…). Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma innych argumentów poza konstytucyjnymi. Nasza konstytucja chroni życie. W moim przekonaniu aborcja eugeniczna jest niezgodna z konstytucją – zaznaczył gość TV Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj