fot. PAP/EPA

[TYLKO U NAS] P. Ozdoba: Feministki, które proponują zabijanie dzieci nienarodzonych przez uciekające przed wojną matki, powinny być powszechnie krytykowane

Myślę, że powinniśmy w końcu zacząć kierować się moralnością, etyką oraz szacunkiem do godności życia ludzkiego. Pamiętajmy, że każde życie jest bezcenne – powiedział Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, podczas poniedziałkowych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

W wyniku wojny na Ukrainie do Polski uciekło wielu obywateli tego państwa. Wśród uchodźców są również kobiety w stanie błogosławionym. Lewackie środowiska w Polsce postanowiły wykorzystać ten fakt do proponowania tzw. aborcji i pod pretekstem pomocy proponują Ukrainkom zamordowanie swoich nienarodzonych dzieci.

– To, co proponują polskie feministki, jest bardzo bolesne, jednak są one już znane z tego, że prezentują pogląd bliski hipokryzji. W swoich przekazach z jednej strony troszczą się o życie Ukrainek uciekających z kraju pogrążonego wojną, a z drugiej strony bardzo nachalnie informują o tym, że Ukrainki powinny otrzymać w Polsce prawo do dokonania tzw. aborcji – wskazał gość Radia Maryja.

Środowiska lewicowe argumentują swój postulat ukraińskim prawem, gdzie kobiety mogą zabijać swoje nienarodzone dzieci do 12 tygodnia ciąży.

– Feministki wykorzystują tę trudną sytuację do swojej propagandy i mówienia o tym, że zabijanie dzieci, szczególnie w okresie wojennym, jest wskazane (…). Jest to poziom argumentacji, który wywołuje oburzenie i szok. Uważam jednak, że są to za słabe słowa, by ocenić hipokryzję i obłudę, jakie prezentują środowiska lewicowe. Taka postawa powinna spotkać się z publicznym ostracyzmem, a feministki, które proponują zabijanie dzieci nienarodzonych przez uciekające przed wojną matki, powinny być powszechnie krytykowane – ocenił Paweł Ozdoba.

Jedna z organizacji proaborcyjnych zachęca kobiety rozważające tzw. aborcję do wpłacenia 120 euro za pozyskanie zagranicznych preparatów służących do zabicia ich nienarodzonego dziecka.

– Dla polskich środowisk feministycznych życie ludzkie jest warte niecałe 500 złotych – dodał prezes Centrum Życia i Rodziny.

Jako jedno z działań na rzecz obrony życia nienarodzonych Paweł Ozdoba wskazał obnażanie hipokryzji środowisk lewicowych.

– Trzeba jasno i wprost pokazywać, czego tak naprawdę chcą środowiska feministyczne. Zauważyłem, że w komunikatach pojawiają się określenia, które mają sprawiać wrażenie, że tzw. aborcja jest jedynym dobrem dla uciekającej przed wojną kobiety – podkreślił.

Gość „Aktualności dnia” nawiązał również do problemu, jakim jest surogacja. Wynajmowanie swojego ciała do rodzenia dzieci jest dość powszechnym zjawiskiem na Ukrainie.

– Niestety na Ukrainie surogacja jest legalna. Jest to bardzo bolesne, ponieważ dzieci rodzące się z procedury surogacji mają bardzo trudne życie. Ciężko jest stwierdzić, kto tak naprawdę jest ich rodzicami. Matka zastępcza nosi przez dziewięć miesięcy dziecko, po czym rodzi i oddaje rodzinie, która je zakupiła – wskazał prezes Centrum Życia i Rodziny.

Surogatki w zamian za wynagrodzenie finansowe decydują się na urodzenie i oddanie dziecka. Zdarza się jednak, że w trakcie ciąży lub po porodzie kobiety chcą zatrzymać swoje dziecko.

– Słyszymy świadectwa, że kobieta, która w ramach umowy miała oddać swoje dziecko, w okresie ciąży zbudowała z nim piękną relację. Jednak po porodzie zabiera się jej dziecko, zrywając przy tym wszystkie więzi i relacje. Nikt  nie zwraca uwagi na etyczny i moralny aspekt. Myślę, że powinniśmy w końcu zacząć kierować się moralnością, etyką oraz szacunkiem do godności życia ludzkiego. Pamiętajmy, że każde życie jest bezcenne – akcentował Paweł Ozdoba.

Cała rozmowa z Pawłem Ozdobą dostępna jest [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj