[TYLKO U NAS] P. Lisiecki: Działania opozycji są mało wiarygodne, więc jedyne, o czym może mówić, to ewentualne błędy PiS i wyolbrzymianie ich

Opozycja nie ma programu, jej działania są mało wiarygodne, w związku z tym jedyne, o czym może mówić, to ewentualne błędy PiS i wyolbrzymianie tych błędów. Nie chcę naszych błędów bagatelizować, bo one są, ale samo wskazywanie wyłącznie błędów do niczego nie przybliża – wskazał Paweł Lisiecki, poseł Prawa i Sprawiedliwości, podczas „Polskiego punktu widzenia” w TV Trwam.

Premier Mateusz Morawiecki na sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Toruniu mówił o opozycji: „Nasi przeciwnicy próbują grać na emocjach, próbują wzbudzać jedną falę negatywnych emocji za drugą”. [czytaj więcej] Poseł Paweł Lisiecki podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość stara się wyciągać wnioski z popełnianych błędów, czego nie można powiedzieć o Platformie Obywatelskiej.

– Opozycja – przynajmniej ta związana z Koalicją Obywatelską – nie ma programu, jej działania są mało wiarygodne, w związku z tym jedyne, o czym może mówić, to ewentualne błędy i wyolbrzymianie tych błędów. Nie chcę naszych błędów bagatelizować, bo one są, ale samo wskazywanie wyłącznie błędów do niczego nie przybliża – mówił Paweł Lisiecki.

Na pytanie, czy Lewica będzie zagrożeniem dla Prawa i Sprawiedliwości, polityk odpowiedział, że nie tyle dla PiS, co dla Polski, rodziny i tradycyjnych wartości. Jednym z postulatów Lewicy jest wprowadzenie płacy minimalnej w wysokości 1 tys. euro.

–  Być może dla części wyborców będzie to atrakcyjne. Natomiast pytanie jest takie, czy światopoglądowe kwestie, które Lewica też niesie na sztandarach w pewien sposób, nie przykryją tych socjalnych spraw. Osoby (…) w małych miejscowościach mają do wyboru Lewicę, która w tej chwili nie rządzi i nie wiadomo, czy będzie spełniała swoje obietnice oraz Prawo i Sprawiedliwość, które rządzi i stara się je spełniać. Kwestia ewentualnej wiarygodności będzie decydowała o tym, jak obywatele zagłosują – ocenił.   

Szef partii Razem zapowiedział, że Lewica wybuduje w Polsce milion mieszkań.

– Aleksander Kwaśniewski już kiedyś obiecywał te milion mieszkań. Ta obietnica jest już chyba składana po raz trzeci przez Lewicę – podkreślił gość TV Trwam.

W 80. rocznicę ataku Niemiec na Polskę jak co roku odbędą się uroczystości na Westerplatte. Dzień wcześniej Frans Timmermans otrzyma od prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz Medal Wdzięczności. Paweł Lisiecki ocenił, za co gdańskie środowisko jest wdzięczne wiceszefowi Komisji Europejskiej kończącemu urzędowanie.

– Myślę, że za danie totalnej opozycji nadziei na to, że Bruksela ujmie się za tymi, którzy walczą z demokratycznie wybranym rządem. Pani Dulkiewicz przekracza nawet nie tyle granice poważności, co śmieszności (…). Dla mnie osoba pana Fransa Timmermansa, szczególnie w ostatnich latach, pokazuje, że jest to osoba o lewicowych poglądach – podkreślił poseł Prawa i Sprawiedliwości.

RIRM

drukuj