fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] P. Jaki: Za czasów rządów koalicji PO-PSL nic się nie dało. Teraz Polska rozwija się w takim tempie, że zaczęła przeszkadzać dużym państwom

Za czasów rządów koalicji PO-PSL nic się nie dało – śmiali się z 500 plus, nie dało się pomóc emerytom. Teraz Polska rozwija się w takim tempie, że zaczęła przeszkadzać dużym państwom – powiedział na antenie Radia Maryja w audycji „Aktualności dnia” europoseł Patryk Jaki.

Były wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki w kontekście kampanii prezydenckiej powiedział, że wybory są tak istotne, ponieważ „prominentny przedstawiciel Platformy Obywatelskiej, który jest tak mocno skręcony w lewo, może zostać prezydentem Polski”.

– Byłoby to spełnieniem marzeń wszystkich, którzy próbują Polskę przymusić do ideologii gender. Gdyby mieli swojego prominentnego przedstawiciela w postaci prezydenta RP, (…) to byłby ogromny problem. Podczas środowej debaty prezydenckiej Rafał Trzaskowski unikał odpowiedzi o pytanie dot. tego, czy sam popierałby adopcję dzieci przez małżeństwa homoseksualne. To pokazuje jego prawdziwe intencje – wskazał europoseł.

– W Warszawie całkowicie co innego opowiadał w kampanii wyborczej, a potem – jak został prezydentem stolicy – realizował lewicową agendę – dodał.

Gość Radia Maryja zauważył, że mamy do czynienia z osobą, która „pisała rezolucję przeciw własnemu państwu”.

– Wybieramy pomiędzy tym, czy Polska dalej będzie silna, czy pójdzie drogą państw, które postanowiły, że Kościół, chrześcijaństwo, tradycyjna rodzina, a w związku z tym tradycyjny sposób prowadzenia działalności czy wolność jako taka jest już passe, co dla Polski skończy się tragicznie. To eksperymenty, które obserwowaliśmy historycznie i niesamowite, że ludzie dalej się na to nabierają – podkreślił Patryk Jaki.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości zwrócił uwagę na to, jak „rządziła Platforma Obywatelska, a jak rządzi dzisiaj Zjednoczona Prawica – przy wszystkich wadach i rzeczach, które mi również się nie podobają”.

– Za ich czasów nic się nie dało – śmiali się z 500 plus, nie dało się pomóc emerytom. Za rządów Zjednoczonej Prawicy średnio Polska cieszyła się jednym z największych wzrostów gospodarczych na świecie. Płaca minimalna wzrosła do najwyższego poziomu w historii. Bezrobocie spadło i było najniższe od lat. Polska się rozwija w takim tempie, że zaczęła przeszkadzać dużym państwom. (…) Mamy dobrą politykę zagraniczną. Obiecywano wizy do Stanów i na tym się kończyło. Teraz się okazuje, że da się to zrobić. Jest deklaracja, że będzie wzmocniona nasza obronność. Gdzie się nie spojrzeć, w każdym obszarze funkcjonowania państwa jest postęp w kierunku rozwoju Polski – powiedział b. wiceminister sprawiedliwości.

Cała rozmowa z europosłem Patrykiem Jakim dostępna jest [tutaj]

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl