fot. Młodzi Plus

[TYLKO U NAS] O. W. Hetnar CSsR: Młodzież z krajów zachodnich odkrywała w Panamie wolność wiary

W odpowiedzi na pytania „Co ze sobą zabierzesz?” najczęściej przewijało się w odpowiedziach, że młodzi zabiorą ze sobą doświadczenie spotkania. Były też głosy, że młodzież z krajów zachodnich odkrywała wolność wiary – powiedział w „Aktualnościach Dnia” na antenie Radia Maryja o. Witold Hetnar CSsR, na co dzień posługujący w Radiu Maryja.

W Panamie zakończyły się Światowe Dni Młodzieży. Nie oznacza to jednak, że atmosfera wielkiego święta w kraju drastycznie się zakończyła.

– Nie powiedzielibyśmy, że Panama jest już spokojniejsza. Większość z tej młodzieży pewnie będzie tutaj jeszcze przez kilka dni. Panama wciąż żyje wrażeniami ze spotkania z Ojcem Świętym Franciszkiem – podkreślił o. Grzegorz Woś CSsR, na co dzień posługujący w Radiu Maryja.

– Kiedy rozmawialiśmy z młodymi, bardzo mocno wspominali czuwanie na kampusie Jana Pawła II, a także Mszę św. posłania. To było doświadczenie młodego Kościoła – wskazał o. Grzegorz Woś CSsR.

Największym doświadczeniem, z jakim młodzież wraca do swoich krajów jest doświadczenie spotkania z innymi i dzielenia się wiarą.

– To był piękny czas i wiele przekazanej treści. Widzieliśmy, jak młodzież reagowała na słowa Ojca Świętego. W odpowiedzi na pytania „Co ze sobą zabierzesz?” najczęściej przewijało się w odpowiedziach, że młodzi zabiorą ze sobą doświadczenie spotkania. Były też głosy, że młodzież z krajów zachodnich – na przykład Kanady – odkrywała wolność wiary. To, że nikt nie musiał chować krzyżyka, mógł się swobodnie modlić – powiedział o. Witold Hetnar CSsR.

– Te dni się kończą, ale to, co się zadziało na pewno będzie trwać. Ziarno zostało zasiane. Zobaczymy, jak będzie ono działać – dodał redemptorysta.

Kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w 2022 roku w Lizbonie.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem o. Witolda i o. Grzegorza można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj