[TYLKO U NAS] O. T. Rydzyk CSsR: Obyśmy wszyscy, cała Rodzina Radia Maryja, byli takimi błogosławionymi – benedictus – i żebyśmy przemieniali świat

Powiedział nam dzisiaj ksiądz Arcybiskup o Benedykcie. (…) Obyśmy wszyscy, cała Rodzina Radia Maryja, byli takimi błogosławionymi – benedictus, benedicta – i żebyśmy przemieniali świat. Tego potrzeba. Ojciec Święty Jan Paweł II powiedział jeszcze jedno. Powiedział (wiele razy do nas mówił), ale tak mocno zapamiętałem sobie te słowa: „Macie wiele do zrobienia w Polsce. Przez modlitwę codzienną, przez wpływ na rodziny, przez wpływ na młodzież” – cytował podczas XXIX Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę dyrektor toruńskiej rozgłośni o. Tadeusz Rydzyk CSsR.  

Dyrektor Radia Maryja podziękował wiernym, którzy mimo pandemii koronawirusa nie bali się i pojawili się na Jasnej Górze.

– Bardzo serdecznie dziękujemy Wam, że zorganizowaliście tę pielgrzymkę, że wyszliście z tych bloków, z tego zamknięcia. Gratuluję odwagi! Ale gratuluję również całego wysiłku i gratuluję tej ostrożności też. Bądźmy dalej ostrożni, zachowajmy wszystkie przepisy – apelował redemptorysta.

O. Tadeusz Rydzyk CSsR nawiązał również do homilii ks. abp. Marka Jędraszewskiego, w której metropolita krakowski mówił o postaci św. Benedykta.

– Powiedział nam dzisiaj ksiądz Arcybiskup o Benedykcie. (…) Obyśmy wszyscy, cała Rodzina Radia Maryja, byli takimi błogosławionymi – benedictus, benedicta – i żebyśmy przemieniali świat. Tego potrzeba. Ojciec Święty Jan Paweł II powiedział jeszcze jedno. Powiedział (wiele razy do nas mówił), ale tak mocno zapamiętałem sobie te słowa: „Macie wiele do zrobienia w Polsce”. Przez modlitwę codzienną, przez wpływ na rodziny, przez wpływ na młodzież – podkreślił.

Dyrektor toruńskiej rozgłośni skierował również kilka słów podziękowania dla przedstawicieli służby zdrowia.

– Dziękuję służbie zdrowia. W tym roku nie wołaliśmy służby zdrowia, bo mówimy, że jesteśmy tylko w sobotę. I wiecie co? Sami się zgłosili. Sami się zgłosili lekarze, dyrektor szpitala. I mierzą ciśnienie, i nie tylko, różne rzeczy. Jedna rodzina – czterech lekarzy z rodziny. Czyż nie porządni ludzie? Pielęgniarki – same się zgłosiły. Naprawdę, to jest polskie serce, katolickie. Bóg zapłać wam za to – zaznaczył.

O. Tadeusz Rydzyk CSsR zwrócił się z apelem do wiernych, aby wrócili do uczestnictwa we Mszach świętych.

– Przyprowadzić z powrotem do kościoła wszystkich. Kochani, różnie mówią, ale ci wszyscy, którzy niszczą wiarę, korzystają z każdej okazji. Widzicie, w Kanadzie jeszcze obostrzenia. Na szczęście u nas, w Polsce, nie nakazali zamknąć kościołów. Ale rezultaty tego są – jeszcze nie wszyscy wrócili – zauważył redemptorysta.

radiomaryja.pl

         

drukuj