fot. wikipedia.org

[TYLKO U NAS] Min. M. Woś o przekazaniu przez Lasy Państwowe 2 mln zł na walkę z pandemią koronawirusa: Bardzo dziękuje LP za ten gigantyczny odzew na moją prośbę, że udało się te 2 mln wygospodarować

Właściwie każdy szpital zakaźny coś otrzyma, więc to są środki, które Lasy Państwowe mają z przeznaczeniem na tę działalność użyteczną dla społeczeństwa. Tutaj jest bardzo duża przychylność leśników, bardzo im dziękuje za ten gigantyczny odzew na moją prośbę, że udało się te dwa miliony wygospodarować – powiedział minister środowiska Michał Woś w audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Minister środowiska Michał Woś przedstawił własną historię walki z koronawirusem.

– Bóg zapłać za te wszystkie modlitwy, bo dużo tych modlitw też ze strony Rodziny Radia Maryja było. Miałem informacje o tym i bardzo jestem wdzięczny za to wsparcie duchowe w tych chwilach, bo trzeba przyznać, że to nie jest łatwa choroba, tak jak niektórzy chcą mówić, że to jakieś zwykłe przeziębienie czy grypa. To jest naprawdę dla wielu śmiertelny wirus, bardzo zaraźliwy, który mocno dotyka wszystkich sfer naszego życia w tym także sfery duchowej. Kiedy dowiedziałem się, że stwierdzono u mnie koronawirusa i początkowo czułem się dobrze, pomyślałem, że pochoruję i przejdę pewnie tak jak inne choroby i wrócę do normalności, okazało się, że już po trzech dniach stan się na tyle pogorszył, że trafiłem do szpitala, gdzie zostałem podłączony pod tlen, pod którym musiałem spędzić całą noc z kroplówkami – mówił minister środowiska.

To jest gigantyczna odpowiedzialność dla nas wszystkich, żeby nikogo nie zarazić

– Jeden przejdzie łagodnie, a drugi przejdzie dużo gorzej. Wszyscy walczymy o to, żeby spłaszczyć tą krzywą zachorowań, żeby nie doprowadzić do sytuacji, w której w Polsce trzeba będzie decydować o tych trudnych rzeczach pod względem decyzji moralnych, czy odłączyć kogoś od respiratora, żeby podłączyć kogoś innego, kto ma lepsze przewidywania co do wyzdrowienia, więc to są absolutnie fundamentalne kwestie, stąd takie umartwienie też dla nas wszystkich w czasie Wielkiego Postu do Wielkanocy, że przez wysiłek tych jeszcze dwóch tygodni zobaczymy, jak to wszystko przebiegnie, będzie wyglądało. W okolicach Wielkiej Nocy będziemy wiedzieli, czy ta gigantyczna narodowa kwarantanna przynosi swoje owoce, czy będzie trzeba w jakiś sposób zmienić tę politykę – powiedział gość Radia Maryja.

Lasy Państwowe przekażą 2 miliony złotych na walkę z trwającą pandemią koronawirusa,

– Jestem bardzo wdzięczny leśnikom, że odpowiedzi na ten apel, że rozpytali, bo to wszystkie Dyrekcje Generalne przez nadleśniczych pytały na miejscu o zapotrzebowanie w szpitalach zakaźnych, niektórych sanepidach. W Toruniu przecież będzie kupiony specjalny ambulans do transportu osób zakażonych koronawirusem dla Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, w Raciborzu będzie kupiony respirator, właściwie każdy szpital zakaźny coś otrzyma, więc to są środki, które Lasy Państwowe mają z przeznaczeniem na tę działalność użyteczną dla społeczeństwa. Tutaj jest bardzo duża przychylność leśników, bardzo im dziękuje za ten gigantyczny odzew na moją prośbę, że udało się te dwa miliony wygospodarować – podsumował minister środowiska Michał Woś.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem ministra środowiska Michała Wosia można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj