fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Min. A. Zalewska: Komisji Europejskiej i większości Parlamentu Europejskiego bardzo trudno będzie chwalić Polskę za to, co robi dla Ukrainy. Dla nich ważniejsze jest doprowadzenie do zmiany rządów w naszym kraju

Komisji Europejskiej i większości liberalno-lewicowej Parlamentu Europejskiego bardzo trudno będzie chwalić Polskę, pokazywać ją w dobrym świetle, podkreślać jej rolę, jeżeli chodzi o wsparcie dla żon, matek, dzieci ukraińskich żołnierzy, którzy nie tylko walczą o niepodległość Ukrainy, ale również o wolność całej Unii Europejskiej. Ważniejsze jest doprowadzenie do zmiany rządów Zjednoczonej Prawicy. Tam się już nikt absolutnie z tym nie kryje powiedziała Anna Zalewska, poseł do Parlamentu Europejskiego, członek Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności, w sobotniej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen, wskazała podczas Debaty o Stanie Unii Europejskiej, że Zachód popełnił błąd, nie słuchając ostrzeżeń Polski i krajów bałtyckich odnośnie Rosji. Jak zauważyła gość „Aktualności dnia”, nie są to zapowiedzi, które mogą nieść nadzieję, że będzie dobrze.

Komisji Europejskiej i większości liberalno-lewicowej Parlamentu Europejskiego bardzo trudno będzie chwalić Polskę, pokazywać ją w dobrym świetle, podkreślać jej rolę, jeżeli chodzi o wsparcie dla żon, matek, dzieci ukraińskich żołnierzy, którzy nie tylko walczą o niepodległość Ukrainy, ale również o wolność całej Unii Europejskiej. Ważniejsze jest doprowadzenie do zmiany rządów Zjednoczonej Prawicy. Tam się już nikt absolutnie z tym nie kryje – mówiła minister Anna Zalewska.

Tymczasem Europa od kilku miesięcy boryka się ze wzrostem cen gazu i energii.

Ceny energii zaczęły rosnąć przed wojną. Podatek, który nazywamy ETS-em, wymknął się spod kontroli. Na rynku są instytucje finansowe zarejestrowane w 70 proc. w rajach podatkowych, które robią wszystko, żeby ta cena była jak największa. Ona sięgnęła prawie 100 euro, a przed pandemią to było 15 euro. Do tego dochodzi wojna, uzależnienie się od węglowodorów rosyjskich. Niemcy, którzy od kilkunastu lat inwestują w energetykę odnawialną, musieli się jeszcze bardziej uzależnić od węglowodorów – zauważyła gość Radia Maryja.

Jak na razie pomocy ze strony Unii Europejskiej nie widać.

Pomysły są, ale nie ma dokumentów. To znaczy ma być dokument mówiący o tym, że jeżeli jakaś firma energetyczna będzie miała nadmierne zyski, to musi się z nimi podzielić. Daj Boże, żeby z obywatelami, bo wtedy ma to sens. Tymczasem tam jest mowa o innych nośnikach energii, więc to po raz kolejny wróci do tej niestabilnej, nieefektywnej energetyki odnawialnej. (…) To są bardzo niebezpieczne dokumenty. Unia Europejska musi uważać, żeby nie naruszać traktatu, a przede wszystkim nie ingerować w niezależność energetyczną każdego kraju – podkreślała poseł do Parlamentu Europejskiego.

Bruksela w dalszym ciągu walczy z tzw. praworządnością. Kilka miesięcy temu uznała, że zasady tzw. praworządności są łamane na Węgrzech. Teraz przewodnicząca Komisji Europejskiej zapowiada, że zrobi wszystko, by obciąć Węgrom fundusze europejskie.

To jest konsekwentne działanie od wielu lat. Większość liberalno-lewicowa nie wyobraża sobie i drży, że mogą gdzieś być rządy konserwatywne. Proszę zauważyć, jaka jest histeria po wygraniu w Szwecji przez partie prawicowe. Zobaczymy, co będzie się działo we Włoszech. Tam również może dojść do zmiany. W związku z tym zwiększa się liczba debat w Parlamencie Europejskim, gdzie co drugie zdanie to zdanie zatrwożone – wskazywała Anna Zalewska.

Cała rozmowa dostępna jest [tutaj].

 

radiomaryja.pl

 

 

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl