[TYLKO U NAS] Ł. Mierzejewski: Jako politycy PiS deklarujemy, że będziemy bronić tego tradycyjnego modelu polskiej rodziny

Jako – mam nadzieję – przyszły parlamentarzysta chciałbym wznowić pracę nad projektem ustawy całkowicie zakazującej aborcji. (…) Jako politycy Prawa i Sprawiedliwości deklarujemy, że będziemy bronić tradycyjnego modelu polskiej rodziny – mówił Łukasz Mierzejewski, radny gminy Jedlnia, w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

To już ostatnie dni kampanii wyborczej. Politycy rozmawiają z Polakami o ich potrzebach i propozycjach do zrealizowania w danym regionie na nową kadencję rządu. Łukasz Mierzejewski, radny gminy Jedlnia, spotykał się z mieszkańcami ziemi radomskiej, gdzie największym problemem jest bezrobocie.

– Mieszkańcy ziemi radomskiej sugerują mi, abyśmy intensywnie działali w rozwoju radomskiego lotniska. To ważna inwestycja dla naszego regionu. Według danych, które przedstawiają nam specjaliści, może powstać około 30 tys. miejsc pracy w okręgu radomskim, czyli miejsc pracy oczekiwanych, bo w Radomiu jest bardzo duże bezrobocie – mówił gość „Aktualności dnia”.

Dla mieszkańców Radomia istotne są wartości bliskie Kościołowi katolickiemu, jak kwestia tradycyjnego modelu rodziny czy obrona życia ludzkiego.

– Mieszkańcy czują pewien niedosyt, w szczególności słuchacze Radia Maryja, katolicy, w kwestii obrony ludzkiego życia. Tutaj też z mojej strony jasna deklaracja, że jako – mam nadzieję – przyszły parlamentarzysta chciałbym wznowić pracę nad projektem ustawy całkowicie zakazującej aborcji. Mieszkańcy podkreślają swoje przywiązanie do wartości chrześcijańskich. Słyszę, że boją się o polską rodzinę, o model tradycyjny. Jako politycy Prawa i Sprawiedliwości deklarujemy, że będziemy bronić tego tradycyjnego modelu polskiej rodziny – zapewniał Łukasz Mierzejewski.

Mieszkańcy Radomia liczą na to, że Warszawa zostanie wydzielona z województwa mazowieckiego, dzięki czemu Radom będzie mógł stać się siedzibą województwa.

– Wydzielenie Warszawy z województwa mazowieckiego – to też wielokrotnie jest słyszane w opiniach wielu mieszkańców, abyśmy do tego wreszcie doprowadzili. Jest to niezwykła szansa dla regionu, dla miasta Radomia, aby stał się siedzibą województwa mazowieckiego – powiedział gość „Aktualności dnia”.    

– My jesteśmy za tym, aby prowadzić politykę zrównoważonego rozwoju, czyli równo dzielić środki. Również, żeby te środki trafiały do tych większych miast, a nie tylko do aglomeracji warszawskiej. Radom jest 14. co do wielkości miastem w Polsce, ale jednak miastem zapomnianym. (…) Liczymy na to, że wydzielenie Warszawy z województwa mazowieckiego i stworzenie nowego województwa bez Warszawy otworzy nam możliwość uzyskania nowych środków w perspektywie finansowej – zaznaczył.

Całą rozmowę z Łukaszem Mierzejewskim oraz Rafałem Supińskim można odsłuchać [tutaj].

Radiomaryja.pl

drukuj