Katowice: Trwa konferencja Impact mobility rEVolution’19

W Katowicach trwa konferencja Impact mobility rEVolution’19. Spotkanie jest poświęcone nowoczesnym technologiom. W pierwszym dniu kongresu udział wziął m.in. wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Podczas swojego wystąpienia zauważył, że Polska jest potęgą w europejskim przemyśle motoryzacyjnym. Jednocześnie Jarosław Gowin zapewnił, że rząd będzie wspierał rozwój polskich technologii.

Minister zapowiedział uruchomienie specjalnych programów wsparcia inwestycji zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

Polskie technologie muszą uzyskać wsparcie na rodzimym rynku, przez co będą lepiej przygotowane do konkurowania na rynkach zagranicznych. Wprowadzimy jako kryterium, punktowanego dla oceny projektów ubiegających się o wsparcie z Polskiej Strefy Inwestycji, stopnia wykorzystania zasobów, kooperantów i instytucji krajowych w procesie badań i rozwoju produktów i usług. To jest właśnie sprawa kluczowa – polonizacja technologii. Musimy wspierać rozwój polskich rodzimych technologii produktów i półproduktów – mówił Jarosław Gowin.

Konferencja Impact mobility rEVolution’19 odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Gromadzi przedstawicieli świata technologii, motoryzacji i logistyki. Eksperci dyskutują m.in. o zeroemisyjnych napędach, nowych modelach biznesowych i rozwiązaniach mających dodatni wpływ na środowisko.

RIRM

drukuj