fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] Ks. T. Kancelarczyk: Obok Marszów dla Życia i złożenia projektu #ZatrzymajAborcję potrzebne jest bardzo mocne wsparcie duchowe

Niech nam się nie wydaje, że do walki z cywilizacją śmierci wystarczą wyłącznie manifestacje. One są potrzebne w formie Marszu dla Życia. Potrzebne jest też złożenie projektu ustawy #ZatrzymajAborcję do Sejmu. Jednak – jak widać na przykładzie historii tego projektu – potrzebne jest również bardzo mocne wsparcie duchowe – powiedział ks. Tomasz Kancelarczyk, Prezes Fundacji Małych Stópek, podczas „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Na Jasnej Górze odbyła się dziś 38. Pielgrzymka Obrońców Życia [czytaj więcej].

Z kolei 9 kwietnia będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia w wielu parafiach podejmowana jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Ks. Tomasz Kancelarczyk wskazał, że wszystkie te wydarzenia są ważnymi elementami duchowej walki o życie człowieka.

– Są złe duchy, które można pokonać tylko modlitwą i postem. Niech nam się nie wydaje, że do walki ze śmiercią nienarodzonych, z cywilizacją śmierci wystarczą wyłącznie manifestacje. One są potrzebne w formie Marszu dla Życia. Potrzebne jest też złożenie projektu ustawy #ZatrzymajAborcję do Sejmu. Jednak – jak widać na przykładzie historii tego projektu – potrzebne jest bardzo mocne wsparcie duchowe. Dobrze by było, aby modlący się Duchową Adopcją Dziecka Poczętego pamiętali o tym, żeby ogarnąć tych, którzy będą decydowali o kształcie tej ustawy i ewentualnym jej przyjęciu. Z pewnością ta intencja przyświeca również dzisiejszej pielgrzymce. To jest bardzo ważne – akcentował Prezes Fundacji Małych Stópek.

15 kwietnia bieżącego roku ulicami Szczecina przejdzie największy Marsz dla Życia w Polsce.

– Mam nadzieję, że będzie większy niż w tamtym roku, ale też że nie będzie największy w Polsce (…). Wyjście na ulice – o to prosił św. Jan Paweł II w encyklice „Evangelium Vitae”. Właśnie od czasu tej encykliki rozwijają się marsze. Wydaje się, że w naszym kraju najbardziej, bo jest ponad 100 takich inicjatyw. Mam nadzieję, że dwa marsze, które przejdą 15 kwietnia – w Warszawie i Szczecinie – staną się iskrą do tego, by kolejne, które będą w Polsce, były równie udaną, dobrą, wielką manifestacją wartości życia. Być może dojdziemy do tego, że wszyscy razem spotkamy się w jednym miejscu i zamanifestujemy bardzo mocno wartość życia człowieka – zaznaczył gość „Aktualności dnia”.

Szczeciński Marsz rozpocznie się o godz. 15.00. Uczestnicy wyruszą spod pomnika Jana Pawła II na Jasnych Błoniach i będą kierować się w stronę Katedry św. Jakuba, gdzie podczas Eucharystii odbędzie się podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

– Zapewniam, że będzie wyjątkowo, bo i rok jest wyjątkowy – 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzi obrońcy życia poniosą 100-metrową biało-czerwoną flagę o szerokości 6 metrów (…). Obrona życia jest wyrazem naszego patriotyzmu. Przypominam słowa św. Jana Pawła II: „Naród, który zabija swoje dzieci jest narodem bez przyszłości”. To jest logiczne: nie ma potomstwa – nie ma narodu (…). Będzie także przepisany dokument papieża Franciszka „Laudato si” – ponad 200-metrowy. Niektórzy pytają, co ten dokument ma wspólnego z obroną życia. Otóż dużo ma wspólnego! Jeśli wczytamy się w ten dokument, to zauważymy, że nie możemy mówić o wielkiej ekologii, nie mówiąc o ekologii człowieka. Szacunek, ochrona człowieka od poczęcia jest fundamentem tej wielkiej ekologii (…). Niech nasze serca będą otwarte na przyjęcie każdego życia. Te otwarte serce ma być sercem modlącym się, proszącym Boga o wszelkie potrzebne łaski dla rodziców, a także o siły potrzebne dla nas, obrońców życia – mówił Prezes Fundacji Małych Stópek.

Cała rozmowa z ks. Tomaszem Kancelarczykiem dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj