[TYLKO U NAS] Ks. prof. P. Bortkiewicz: Brakowało i brakuje mi działań w zakresie prawnej ochrony życia poczętego oraz wycofania się Polski z konwencji stambulskiej

Brakowało i brakuje mi jednoznacznej i jasnej deklaracji w zakresie działań dotyczących prawnej ochrony życia poczętego. Brakowało i brakuje mi jednoznacznej deklaracji polskiego rządu w sprawie wycofania się naszego państwa z tzw. konwencji stambulskiej, która póki co umacnia panoszenie się ideologii gender – mówił w piątkowym felietonie „Myśląc Ojczyzna” na antenie TV Trwam ks. prof. Paweł Bortkiewicz, etyk.

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz podkreślił, że wielokrotnie wyrażał swoje zastrzeżenia wobec reformy w dziedzinie szkolnictwa wyższego, zaś największy niepokój budziło hasło „transfer wiedzy do gospodarki”. Gdzie kultura? – pytał.

– Pytałem o to niejednokrotnie, a że jest to bardzo ważny problem, o tym świadczyło życie uniwersyteckie w minionym roku akademickim. To przecież w przestrzeni uniwersyteckiej w maju rozległy się chamskie, wulgarne słowa obrażające nas, katolików. To także w przestrzeni innego uniwersytetu pewien polityk europejski z Kaszub mylił znaki i semantykę. Mylił znaczenie znaków, równając bluźniercze malunki ideologii homoseksualnej ze znakiem tęczy przymierza, tęczy biblijnej. Mylił to, co jest znakiem deprawacji miłości z tym, co jest znakiem miłości Boga do człowieka. To z uniwersytetów popłynęła ta bardzo charakterystyczna polaryzacja ludzi, polaryzacja nas, Polaków, na ludzi mowy nienawiści (czytaj: hierarchów Kościoła) i na dyskryminowane ofiary (czytaj: homolobby) – akcentował kapłan.

Wypominam te sprawy, ponieważ mam świadomość tego, co mi brakowało i brakuje w przeobrażeniach naszej rzeczywistości publicznej minionych lat – wyjaśnił etyk.

– Powiem bardzo szczerze i uczciwie: lista moich skarg i zażaleń jest poważniejsza i dłuższa. Brakowało i brakuje mi jednoznacznej i jasnej deklaracji w zakresie działań dotyczących prawnej ochrony życia poczętego. Brakowało i brakuje mi jednoznacznej deklaracji polskiego rządu w sprawie wycofania się naszego państwa z tzw. konwencji stambulskiej, która póki co umacnia panoszenie się ideologii gender. Brakuje mi jednoznacznych działań prawnych broniących nas, katolików, przed realną, zaciekłą i agresywną neolewicą i neobolszewią – wskazał wykładowca UAM i WSKSiM.

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz podkreślił, że wybory i decyzje moralne, w tym także decyzje polityczne, powinny być domeną rozumu, rozsądku, a nie emocji.

– Wiem, że żadnej z tych tęsknot i braków nie zmienię, gdy do władzy dojdzie tzw. opozycja, bo to, co dla mnie jest brakiem – dla tych ludzi jest spełnieniem. To, co mnie boli – dla nich jest radością. To, co mnie przeraża i niszczy – to przecież jest właśnie samym sednem programu totalnej opozycji – zaznaczył.

– Wiem także, że żadnej z tych tęsknot i braków nie zmienię, gdy do władzy dojdzie jakaś formacja radykalnie prawicowa, konserwatywna czy katolicka w nazwie, bo takiej formacji po prostu nie ma. Takiej formacji, realnie mogącej zwyciężyć, nie ma – ocenił kapłan.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl