fot. TV Trwam News

[TYLKO U NAS] Ks. abp Andrzej Dzięga dla Radia Maryja i TV Trwam: Chrystus Zmartwychwstał! – ogłośmy to jeszcze raz sami sobie, uwierzmy i głośmy innym

Wnośmy tę prawdę, że Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja! Ogłośmy to jeszcze raz sami sobie, uwierzmy i głośmy innym, aby też mogli jeszcze uwierzyć, aby zdążyli uwierzyć – powiedział ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński składając życzenia wielkanocne słuchaczom Radia Maryja i widzom TV Trwam.

Orędzie Fatimskie jest ciągle aktualne, dominuje w nim przesłanie: „W końcu moje Niepokalane Serce zatriumfuje”. To w ten sposób Maryja prowadziła nas w tym roku przez dni Wielkiego Tygodnia aż po radość poranka wielkanocnego – podkreślił ksiądz arcybiskup.

Metropolita szczecińsko-kamieński zaapelował, aby udawać się „do polskich domów, polskich rodzin i wnosić w polskie życie, w codzienność, w polskie święto, w pracę i polską modlitwę, w polską samotność i w polską wspólnotowość” prawdę o Chrystusie.

 – Wnośmy tę prawdę, że Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja! Ogłośmy to jeszcze raz sami sobie, uwierzmy i głośmy innym, aby też mogli jeszcze uwierzyć, aby zdążyli uwierzyć – akcentował ks. abp Andrzej Dzięga.

Pasterz diecezji szczecińsko-kamieński przypomniał, że „40 lat temu stanął pośród nas święty papież Jan Paweł II i w swojej pierwszej papieskiej homilii na placu wówczas zwanym Placem Zwycięstwa, że dziejów naszej Ojczyzny nie sposób zrozumieć do końca bez Chrystusa.

Do dzisiaj nie sposób zrozumieć tego co się w naszej Ojczyźnie dzieje bez Chrystusa. Bez Chrystusa umęczonego zabitego i zmartwychwstałego, który jest obecny pośród nas i razem z nami. On razem z nami te dzieje przeżywa, a nas poprzez te dzieje po drogach Syna prowadzi Niepokalana – wskazywał ksiądz arcybiskup.

TV Trwam News/RIRM

drukuj