fot. twitter.com

[TYLKO U NAS] K. Karski: Państwa UE nie poprą sankcji wobec Polski

Wiadomo już, że procedura unijna wobec Polski nie zakończy się żadnymi sankcjami. Nie tylko Węgry, ale także inne państwa oświadczają, że nie przyłączą się do takich rozwiązań – powiedział w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja europoseł Karol Karski.

12 listopada Rada Unii Europejskiej kolejny raz zajmie się Polską. W trakcie spotkania nie będzie już wysłuchania, lecz zostanie podana informacja bieżąca oraz odbędzie się ewentualna dyskusja. Takie rozstrzygnięcie, jak informuje PAP, zapadło dziś w Brukseli na spotkaniu ambasadorów państw UE.

Można powiedzieć, że jest to świecki obrzęd w obrębie Unii Europejskiej, który nie ma większego znaczenia – wskazał europoseł Karol Karski.

– Wiadomo już, że procedura nie zakończy się żadnymi sankcjami. Nie tylko Węgry, ale także inne państwa oświadczają, że nie przyłączą się do takich rozwiązań. Wiadomo nawet, że ten wniosek o stwierdzeniu naruszenia jakichś reguł w Polsce nie uzyskałby wymaganej większości – podkreślił Karol Karski.

Jest to pewnego rodzaju ślepy zaułek, w który wepchnął Unię Frans Timmermans i totalna opozycja – dodał polityk.

16 października na spotkaniu ministrów ds. spraw europejskich w Luksemburgu punkt programu, zaplanowany jako informacja na temat bieżącej sytuacji w Polsce w kontekście praworządności, zmienił się w debatę, w której głos zabrało 11 państw członkowskich.

RIRM

drukuj