fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] J. Sasin: Chcemy trafić do ludzi młodych

Chcemy trafiać do ludzi młodych, wśród których frekwencja była niska, ale z których większość poparła PiS. Będziemy mieli dodatkowa ofertę dla tych ludzi – zerowy PIT i rozszerzoną ofertę mieszkaniową – powiedział w sobotnim „Polskim punkcie widzenia” na antenie Telewizji Trwam szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.

Za nami wybory do Parlamentu Europejskiego. Przed Polakami jednak kolejne wybory. Najbliższe już w październiku –do polskiego parlamentu. Zanim jednak do nich dojdzie, nastąpi rekonstrukcja rządu, gdyż niektórzy z ministrów otrzymali mandaty europosłów.

– Pracujemy cały czas i żadne kampanie wyborcze nas nie demobilizują, a wręcz przeciwnie. Jesienne wybory będą miały o wiele większe znaczenie niż te do PE. Chodzi o to, czy te ostatnie reformy się ostaną, czy Polska zostanie cofnięta. Przed nami ciężka praca, by tym wyzwaniom sprostać – wskazał Jacek Sasin.

Wybory do PE wygrało PiS, które wyborców znalazło w różnych grupach wiekowych i społecznych.

– Były to osoby między 50. a 60. rokiem życia. Również mieszkańcy wsi, na której koncentrujemy swoje działania. Wiemy, jakie problemy mają polscy rolnicy i chcemy z tymi problemami walczyć. Cieszę się, że mieszkańcy wsi to widzą – podkreślił szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

– Chcemy trafiać do ludzi młodych, wśród których frekwencja była niska, ale z których większość poparła PiS. Będziemy mieli dodatkowa ofertę dla tych ludzi – zerowy PIT i rozszerzoną ofertę mieszkaniową – zaznaczył polityk.

– Mam nadzieję, że ludzie poprą nas tez jesienią, choć wiem, że nie czeka nas spacer, a dużo pracy – dodał.

W związku z uzyskaniem mandatów przez ministrów, czeka nas teraz rekonstrukcja rządu. O tej ma poinformować premier Mateusz Morawiecki.

– Na szczegóły musimy zaczekać. Wiadomo, że nas to bardzo emocjonuje i interesuje, ale o tych zmianach poinformuje pan premier – zapowiedział Jacek Sasin.

RIRM

drukuj