fot. pixabay.com

[TYLKO U NAS] J. Kruk o akcji „Dzieci zmieniają mój świat… Na lepszy!”: Duża rodzina rodzi dużą ciekawość. Chcemy promować kulturę rodzinności, otwartości, empatii oraz umiejętności dostosowywania się do innych

Duża rodzina rodzi dużą ciekawość. Nasza organizacja to miejsce, w którym duże rodziny starały się opowiedzieć swoją historię oraz mówić o swojej specyfice, aby duża rodzina była rozumiana oraz dostrzegana zarówno w polskim prawie, jak i świadomości społecznej (…). Chcemy promować kulturę rodzinności, otwartości, empatii oraz umiejętności dostosowywania się do innych. Wartością, która jest dzisiaj bardzo ceniona, jest komfort. Warto pamiętać o tym, iż bycie w relacji i kontakcie z drugim człowiekiem jest potrzebą każdego z nas – powiedziała Judyta Kruk, rzecznik prasowy Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Sytuacja demograficzna w Polsce pogarsza się z roku na rok. Szansa na poprawę tego stanu rzeczy jest dostrzegana w rodzinie. Wiele osób obawia się dzisiaj założenia rodziny, odkładając tę decyzję na bliżej nieokreśloną przyszłość. Tymczasem duża rodzina to wielki dar.

– Duża rodzina rodzi dużą ciekawość (…). Nasza organizacja to miejsce, w którym duże rodziny starały się opowiedzieć swoją historię oraz mówić o swojej specyfice, aby duża rodzina była rozumiana oraz dostrzegana zarówno w polskim prawie, jak i świadomości społecznej – mówiła Judyta Kruk, rzecznik prasowy Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”.

W Polsce pod hasłem: „Dzieci zmieniają mój świat… Na lepszy!” ruszyła kampania przygotowana przez Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” promująca wielodzietne rodziny.

– To kampania społeczna, w której zapraszamy do tego, aby przyjrzeć się 45-sekundowej opowieści o życiu w dużej rodzinie. Jednocześnie stawiamy pytanie dot. tego, jak zmienia się życie rodziców, kiedy pojawia się potomstwo. Dzieci przearanżowują nasz świat. My mamy takie doświadczenie, że to jest zmiana na lepsze. Stajemy się nastawieni na nowe wyzwania związane z rozwojem osobistym, bo to wszystko, co poznajemy przy dzieciach, uczy nas spontaniczności, otwartości oraz tego, jak odpowiadać na wyzwania codzienności – powiedziała gość Radia Maryja.

– Chcemy promować kulturę rodzinności, otwartości, empatii oraz umiejętności dostosowywania się do innych. Wartością, która jest dzisiaj bardzo ceniona, jest komfort. Warto pamiętać o tym, iż bycie w relacji i kontakcie z drugim człowiekiem jest potrzebą każdego z nas (…). Oczywiście to się wiążę z rezygnacją z jakichś swoich planów, ale życie w rodzinie pokazuje, iż często to są decyzje dot. przeniesienia czegoś w horyzoncie czasowym (…). Jako rodzina możemy robić wszystko, choć nie wszystko da się zrobić naraz. Na niektóre rzeczy trzeba czasem dłużej poczekać – dodała.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem Judyty Kruk można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl