[TYLKO U NAS] J. Dziedziczak o wynikach wyborów: Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo padło kilka historycznych wyników

Oczywiście my jesteśmy bardzo zadowoleni, bo padło kilka historycznych wyników. Po pierwsze, 43 proc. głosów to jest najlepszy wynik, jaki jakakolwiek partia po przemianach demokratycznych w naszym kraju uzyskała. Żadna inna partia w wyborach do parlamentarnych nie osiągnęła tak wysokiego poparcia – mówił poseł PiS Jan Dziedziczak w audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Poseł Jan Dziedziczak podkreślił, że politycy Prawa i Sprawiedliwości pracują po wygranych wyborach z taką samą energią i zapałem jak przed wyborami.

– My zachowujemy się tak samo przed wyborami jak i po wyborach. Myślę, że między innymi właśnie tym przekonaliśmy Polaków co do tego, że jesteśmy politykami, którzy mówią i robią dokładnie to samo, co przed wyborami. Chcemy, żeby przykładowo ustawa o utworzeniu Akademii Kaliskiej weszła w życie tak, jak to obiecywaliśmy. To samo tyczy się ogłoszonej tzw. piątki Kaczyńskiego na pierwsze sto dni, czyli chcemy, żeby również ta obietnica była w ciągu tych stu dni zrealizowana. To obiecaliśmy Polakom – powiedział parlamentarzysta.

Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło w wyborach parlamentarnych historyczny wynik, którego nigdy wcześniej żadna partia w III RP nie uzyskała.

– Oczywiście my jesteśmy bardzo zadowoleni, bo padło kilka historycznych wyników. Po pierwsze, 43 proc. głosów to jest najlepszy wynik, jaki jakakolwiek partia po przemianach demokratycznych w naszym kraju uzyskała. Żadna inna partia w wyborach do parlamentarnych nie osiągnęła tak wysokiego poparcia. Po drugie to wysokie poparcie zostało uzyskane przy niezwykłej jak na polskie warunki legitymizacji społecznej. Od 1991 roku mamy najwyższą frekwencję w naszym kraju, więc demokracja w naszym kraju kwitnie. Po trzecie mamy precedens, bo pierwszy raz w historii jakiekolwiek ugrupowanie otrzymało władzę samodzielną. To jest naprawdę bardzo duży sukces – mówił poseł Jan Dziedziczak.

Niestety są za to kłopoty z Senatem – podkreślił gość Radia Maryja.

– Jest to skutek tej doktryny, którą wprowadziła opozycja totalna, czyli doktryny, którą nazwałbym bezideowością polityki. Wspólnymi kandydatami opozycji totalnej do Senatu zostali ludzie, których absolutnie nic nie łączy i którzy łączą się tylko w sprzeciwie oraz torpedowaniu działań, jakie będzie realizował rząd Prawa i Sprawiedliwości – podsumował gość „Aktualności dnia”.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem posła Jana Dziedziczaka można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj