[TYLKO U NAS] F. Frąckowiak: W Warszawie pilnie należałoby rozwiązać kwestię bezpieczeństwa. To jest stolica i musi być bezpieczna

W Warszawie pilnie należałoby rozwiązać kwestię bezpieczeństwa. To jest stolica i musi być bezpieczna. Warszawa nie ma obrony cywilnej – mówił w czwartkowym programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam Filip Frąckowiak, warszawski radny z Prawa i Sprawiedliwości.

Powraca sprawa afery taśmowej z 2014 r. Portal Onet.pl opublikował niedawno nagranie z afery taśmowej. Słychać na nim premiera Mateusza Morawieckiego, wówczas szefa jednego z banków [czytaj więcej].

– Przede wszystkim jest to próba ataku na premiera Morawieckiego. Moim zdaniem nieskuteczna, bo nic nie wynika z tych taśm. Jest ogólnie powszechnie znana wiedza, że jako prezes banku pan Mateusz Morawiecki prowadził rozmowy, współpracował nawet z rządzącą Platformą Obywatelską. Natomiast to nie była współpraca, która by jakkolwiek wpływała na tę znakomitą obecną pracę premiera Morawieckiego – powiedział radny m.st. Warszawy.

Filip Frąckowiak zwrócił uwagę, że treść ujawnionych nagrań, postawiona naprzeciw dokonań rządu premiera Mateusza Morawieckiego nic nie zmienia.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości w wywiadzie dla TVP Info powiedział: „Mam zaufanie do Mateusza Morawieckiego i uważam, że premier Morawiecki to był taki strzał w dziesiątkę”.

– Jeżeli prezes PiS wypowiada takie słowa, to rzeczywiście jest to sygnał. Szczególnie teraz, to potwierdzenie, ono ma znaczenie, że „jest to strzał w dziesiątkę”. Bardzo dobrze, że w tym momencie taki komunikat jest i że on się nie zmienia – podkreślił radny PiS.

W Warszawie kampania samorządowa jest najbardziej intensywna. Stolica zarówno przez PO, jaki i przez PiS jest traktowana jako miejsce prestiżowej walki i ewentualnego prestiżowego zwycięstwa.

– W Warszawie pilnie należałoby rozwiązać kwestię bezpieczeństwa. To jest stolica i musi być bezpieczna. Warszawa nie ma obrony cywilnej. W odpowiedzi na moje interpelacje okazało się, że nie ma żadnych obiektów obrony cywilnej, że miasto nie prowadzi żadnych szkoleń dla mieszkańców, a jedynie drukuje ulotki i jest zakładka na stronie internetowej. (…) W Europie są zamachy terrorystyczne. Kilka lat temu Rosja zaatakowała Ukrainę. To jest poważny problem. Władze miasta muszą zadbać o mieszkańców Warszawy. Jeżeli chodzi o kradzieże, wandalizm, niszczenie zabytkowych budynków, malowanie sprayami, to jest coś, o co ja zabiegam i z czym chcę definitywnie skończyć – podkreślił warszawski radny.

– To jest lekceważenie problemu, to nie jest problem z rozwiązaniem tego problemu. Tak samo jak jest odpuszczenie picia alkoholu na bulwarach wiślanych i nie przypilnowanie tego. Z jednej strony otoczeni przez rzekę osoby nietrzeźwe, z drugiej strony Wisłostrada i nie ma tam ani straży miejskiej, ani policji w takim wymiarze, w jakim powinno być – dodał.

Gość programu „Polskiego punkt widzenia” stwierdził, że zarządzanie tak dużym miastem jakim jest Warszawa nie jest łatwe, jednak z planem i wizją na przyszłość jest to możliwe.

RIRM

 

drukuj