fot. twitter.com/ChurchInPoland

[TYLKO U NAS] Dr M. Skwarzyński o bezprecedensowym ataku medialnym na Benedykta XVI: To gra, która jest zaplanowana na zliberalizowanie nauczania Kościoła w kwestiach antropologicznych

Bez żadnych dowodów i w oparciu o spekulacje próbuje się przypisać jakąkolwiek odpowiedzialność Benedyktowi XVI w zasadzie za to, że brał udział w spotkaniu, w którym określono miejsce przebywania w diecezji monachijskiej księdza, który był skierowany do diecezji na leczenie (…). Atak wpisuje się w standard oczerniania świętego Jana Pawła II za antropologię człowieka i oczerniania Benedykta XVI za jego wkład w rozwój wykazania antropologicznego od strony teologicznej związku kobiety i mężczyzny, wartości rodziny (…). To gra, która jest zaplanowana na zliberalizowanie nauczania Kościoła w kwestiach antropologicznych. Jeśli chce się to zrobić, trzeba najpierw podważyć nauczanie dwóch poprzednich Papieży – powiedział dr Michał Skwarzyński z Katedry Praw Człowieka i Prawa Humanitarnego, WPPKiA KUL, w rozmowie z TV Trwam.

W Niemczech trwa nagonka medialna na papieża seniora Benedykta XVI. Ojcu Świętemu zarzuca się tuszowanie skandali pedofilskich w czasach, w których pełnił funkcję metropolity Archidiecezji Monachium i Freising.

Nagonka rozpoczęła się po raporcie przygotowanym przez niemieckich prawników, którzy badali przypadki pedofilii wśród niemieckich księży. Choć prawnicy nie znaleźli żadnego dowodu na potwierdzenie tezy, w myśl której Papież senior tuszował pedofilię, na Benedykta XVI wylała się fala nienawiści.

– To ciąg dalszy historii po tzw. Raporcie McCarricka. Jest oczywiste, że dwóch poprzednich Papieży będzie bardzo mocno oczernianych i będą im stawiane zarzuty krycia pedofilii, aby podważyć ich nauczanie. Zarówno nauczanie świętego Jana Pawła II, jak i Benedykta XVI jest nauczaniem bardzo dobrym, jeżeli chodzi o stronę merytoryczną. To byli dwaj tytani intelektu. Bardzo rzadko mieliśmy w Kościele sytuację, w której dwóch tak znakomitych naukowców pełniło równolegle tak wysokie funkcje. Z uwagi na to, że nie można ich zaatakować merytorycznie, próbuje się ich zaatakować niemerytorycznie. Przejawem tego był z jednej strony raport dotyczący McCarricka, a z drugiej strony obecny raport dotyczący spraw niemieckich – wskazał dr Michał Skwarzyński.

– Bez żadnych dowodów i w oparciu o spekulacje próbuje się przypisać jakąkolwiek odpowiedzialność Benedyktowi XVI w zasadzie za to, że brał udział w spotkaniu, w którym określono miejsce przebywania w diecezji monachijskiej księdza, który był skierowany do diecezji na leczenie. To jedyna rzecz, którą zarzuca mu się merytorycznie. Cała reszta to prawniczy bełkot, który ma go oczernić. Tam nie ma nic sensownego, merytorycznego. Atak wpisuje się w standard oczerniania świętego Jana Pawła II za antropologię człowieka i oczerniania Benedykta XVI za jego wkład w rozwój wykazania antropologicznego od strony teologicznej związku kobiety i mężczyzny, wartości rodziny. To dwaj Papieże, którzy byli konserwatywni i stali na straży prawdy. Skoro nie można ich podważyć merytorycznie, to próbuje się ich podważyć bezpodstawnymi atakami – dodał doktor z Katedry Praw Człowieka i Prawa Humanitarnego, WPPKiA KUL.

Raport uderzający w Benedykta XVI jest podobny do tzw. raportu McCarricka, który posłużył do ataku na świętego Jana Pawła II.

– Oba raporty są dokładnie w tej samej metodologii. Nie chodzi o fakty czy jakiekolwiek ustalenia. Chodzi o obciążenie dwóch konkretnych osób. Sprawa jest oczywista. To gra, która jest zaplanowana na zliberalizowanie nauczania Kościoła w kwestiach antropologicznych. Jeśli chce się to zrobić, trzeba najpierw podważyć nauczanie dwóch poprzednich Papieży – podsumował rozmówca TV Trwam.

W 2020 roku zaatakowany został również ks. kard. Stanisław Dziwisz. Dr Michał Skwarzyński przygotował wówczas raport, w którym wykazał brak rzetelności w filmie „Don Stanislao”. TVN podał portal Radia Maryja do sądu. Sprawę przegrał.

Raport McCarricka - Komentarz ... wobec Kardynala Dziwisza

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl