fot. WSKSiM

[TYLKO U NAS] Dr K. Kawęcki: Europejski Zielony Ład prowadzi do zniszczenia polskiej energetyki

Europejski Zielony Ład jest bardzo niebezpieczny, dlatego że prowadzi do zniszczenia polskiej energetyki. Być może, jak niektórzy sugerują, ma również promować w przyszłości niemieckie wiatraki. Przypomnijmy, że w polskim górnictwie pracuje 80 tysięcy ludzi, a 400 tysięcy jest powiązanych z tą gałęzią. Realizacja Europejskiego Zielonego Ładu jest dla Polski uderzeniem w gospodarkę – powiedział dr Krzysztof Kawęcki, politolog, we wtorkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Dr Krzysztof Kawęcki odniósł się do założeń Europejskiego Zielonego Ładu oraz skutków ich potencjalnej implementacji.

– W wymiarze globalnym jest to plan niemożliwy do zrealizowania. Są państwa, które w ogóle nie wpisują się w ideologiczny plan Zielonego Ładu, dlatego że idea Europejskiego Zielonego Ładu, oprócz rzekomej troski o czystość środowiska, ma dwa wymiary. Z jednej strony jest to wymiar ideologiczny, a z drugiej strony – społeczno-gospodarczy. W wymiarze ideologicznym obowiązuje założenie, że degradacja ziemskiego ekosystemu spowodowana jest przez ingerencję człowieka. To element okultystycznego nurtu New Age, czyli tzw. nowej ery z takimi zjawiskami jak ekologizm, apologia zdrowej żywności, wiara w reinkarnację, kult matki ziemi i tak dalej – wskazał gość Radia Maryja.

– Wiele haseł – mimo pozorów słuszności – ma wymiar ideologiczny. Mówi się np. o ograniczeniu spożycia mięsa, co nie jest motywowane względami zdrowotnymi, ale ideologicznymi. Drugi aspekt, czyli społeczno-gospodarczy prowadzi do likwidacji sektora paliw kopalnianych. Znamienne jest to, że Niemcy wspierają u siebie ten sektor, wydając aż 40 miliardów euro rocznie na kopalnie węgla kamiennego, brunatnego. Można powiedzieć, iż promotorami Europejskiego Zielonego Ładu są przede wszystkim Ursula von der Leyen, szefowa KE, oraz kanclerz Niemiec, Angela Merkel – dodał.

Europejski Zielony Ład bardzo mocno wpłynie na polską gospodarkę, niszcząc górnictwo.

– Europejski Zielony Ład jest bardzo niebezpieczny, dlatego że prowadzi do zniszczenia polskiej energetyki. Być może, jak niektórzy sugerują, ma również promować w przyszłości niemieckie wiatraki. Przypomnijmy, że w polskim górnictwie pracuje 80 tysięcy ludzi, a 400 tysięcy jest powiązanych z tą gałęzią. Realizacja Europejskiego Zielonego Ładu jest dla Polski uderzeniem w gospodarkę – powiedział politolog.

Gość „Aktualności dnia” skomentował także unijną strategię „Od pola do stołu”.

– Tam próbuje się zmienić pewne zachowania i działania w obszarze rolnictwa. Niby mówi się, że chodzi o ochronę środowiska, iż podobno rolnictwo odpowiada za 10 proc. emisji gazów cieplarnianych, a zatem mówi się o odejściu od użycia pestycydów, antybiotyków, nawozów sztucznych, które mają rzekomo zanieczyszczać środowisko. Te hasła nie są najważniejsze, bo najistotniejsza jest struktura ideologiczna – oznajmił dr Krzysztof Kawęcki.

Politolog odniósł się także do powrotu Donalda Tuska do polityki krajowej.

– Wiadomym jest, że Szymon Hołownia pozyskał część elektoratu Platformy Obywatelskiej, która była w dużym kryzysie decyzyjnym oraz wizerunkowym. Po powrocie Donalda Tuska należało się spodziewać, iż kilka punktów procentowych powróci do Platformy. To był elektorat pozyskany przez Szymona Hołownię, ale to dalej był elektorat PO. Ambicje PO i Donalda Tuska sięgają więcej, ale plany na to, aby uzyskać pierwsze miejsce w sondażach, wyprzedzając obóz Zjednoczonej Prawicy, są w tej chwili nierealne. Donald  Tusk ma znaczący negatywny elektorat i o ile jego powrót niewątpliwie skonsoliduje i pozwoli na częściowe odzyskanie twardego elektoratu, to możliwości poszerzenia elektoratu są niewielkie – powiedział gość Radia Maryja.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem dr. Krzysztofa Kawęckiego można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl