[TYLKO U NAS] Dr K. Kawęcki: Deklaracja Styczniowa PO pokazuje, że ta formacja skręca w lewo; to pokazuje ich słabość

W sobotę podczas konwencji Platforma Obywatelska przedstawiła tzw. Deklarację Styczniową, która to – jak określił dr Krzysztof Kawęcki – jest programem politycznym ruchu feministycznego i homoseksualnego. „Taka postawa PO i jej lidera Grzegorza Schetyny to przykład słabości tej formacji. PO się dostosowuje do nastrojów społecznych – rzeczywistych bądź też zupełnie urojonych. W moim przekonaniu lider PO niekoniecznie trafnie odczytuje te nastroje. One są pozornie takie, jak on sądzi” – zaznaczył w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam prezes Prawicy RP dr Krzysztof Kawęcki.

Wprowadzenie programu edukacji w szkołach o prawach kobiet, mniejszości religijnych, etnicznych, LGBT; wsparcie partnerskiego modelu rodziny, wprowadzenie mechanizmu równowagi płci w zarządach spółek Skarbu Państwa – to tylko niektóre postanowienia tzw. Deklaracji Styczniowej, którą na sobotniej konwencji zaprezentowała Koalicja Obywatelska. Jak zaznaczył Krzysztof Kawęcki, mamy tu wyrażony cały program polityczny ruchu homoseksualnego i feministycznego.

Nie wiem, czy była to konwencja Platformy Obywatelskiej czy Koalicji Obywatelskiej, ale była to konwencja ruchu homoseksualnego i feministycznego. Warto zauważyć, że w konwencji nie wzięła udziału szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Zatem konwencja pokazała pewne rozbieżności organizacyjne. Szefowa Nowoczesnej mówi, że projekt o nazwie Koalicja Obywatelska się wyczerpał i trzeba wytworzyć nowy model – powiedział prezes Prawicy RP.

Jak dodał, nieprzypadkowo konwencja opozycji odbyła się w sobotę.

Obchodziliśmy tego dnia 100. rocznicę wyborów do Sejmu Ustawodawczego. To jest absolutne nadużycie, ponieważ wprawdzie te wybory pozwoliły na udział kobiet, ale był to dekret naczelnika państwa Józefa Piłsudskiego. Te wybory się odbywały na podstawie ordynacji, którą on zatwierdził. Warto powiedzieć, że zwycięstwo w tych wyborach odniosła prawica – Związek Ludowo-Narodowy. To właśnie prawica ukształtowała Konstytucję Marcową, która dawała pełnię praw obywatelskich kobietom. Spośród wówczas wybranych 8 posłanek większość to były kobiety związane z prawicą – ze Związkiem Ludowo-Narodowym. Zatem nie był to efekt działań feministek polskich w XIX w., bo takowy o ogóle w Polsce nie funkcjonował – podkreślił gość TV Trwam.

Platforma Obywatelska tak naprawdę nigdy nie była partią liberalno-konserwatywną – kontynuował.

– Co prawda u zarania PO mówiono o skrzydle konserwatywnym i można było rzeczywiście odnaleźć osoby o tych poglądach. Później zostały one wyeliminowane. W tym momencie wyraźnie możemy mówić o skręcie PO w lewo. To jest bardzo daleko idący skręt w kierunku lewicy obyczajowej, a zatem przyjmowania bardzo skrajnych poglądów i skrajnych elementów programowych, które wyrażają te środowiska – zwrócił uwagę dr Krzysztof Kawęcki.

Takie działania mogą odbić się czkawką dla partii – mówił gość „Polskiego punktu widzenia”.

Taki skręt w lewo może mieć daleko idące konsekwencje dla Platformy. Jestem przekonany, że wśród wyborców tej partii są osoby, którzy określają siebie i można ich uznać w kategoriach szeroko rozumianego konserwatyzmu. (…) Taka postawa PO i jej lidera Grzegorza Schetyny to przykład słabości tej formacji. PO się dostosowuje do nastrojów społecznych – rzeczywistych bądź też zupełnie urojonych. W moim przekonaniu lider PO niekoniecznie trafnie odczytuje te nastroje. One są pozornie takie, jak on sądzi – powiedział prezes Prawicy RP.

RIRM

drukuj