[TYLKO U NAS] Dr inż. A. Zięba o opóźnianiu ws. procedowania nad ustawą pro-life: Iluż niewinnych zginęło. To wyrzut sumienia dla obozu władzy

Z pełną kulturą i szacunkiem dla obozu władzy – my, obrońcy życia, czujemy się zawiedzeni – powiedział w rozmowie z reporterką TV Trwam przy okazji Narodowego Dnia Życia dr inż. Antoni Zięba. Wiceszef Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia skomentował zwlekanie w procedowaniu ustawy ograniczającej prawo aborcyjne.

– Powiem – z pełną kulturą i szacunkiem dla obozu władzy – że my, obrońcy życia, czujemy się (…) zawiedzeni. Dwa lata obóz dobrej zmiany ma pełną władzę w Parlamencie – przypomniał dr inż. Antoni Zięba.

Jak zaznaczył sytuacja nie zmienia się pomimo apeli płynących z Episkopatu i od  różnych autorytetów.

– Jest trzeci projekt w obronie życia (…), bardzo prosty, cieszący się olbrzymim poparciem społecznym, także poparciem księży biskupów. I teraz co? De facto chodzimy w kółko, a każdego dnia – jak słusznie przypomina pani Kaja Godek – ginie statystycznie troje niewinnych dzieci – zaznaczył rozmówca TV Trwam.

Zwracając się do polityków dr inż. Antoni Zięba przypomniał słowa ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego: „Miejcie litość nad swoim sumieniem”.

– Za te dwa lata iluż niewinnych ludzi podejrzanych – bo to nie jest żadna pewność – o chorobę czy niepełnosprawność, zginęło. I to jest już, niestety, jakiś wyrzut sumienia dla obozu władzy – zakończył.

RIRM

drukuj