fot. Mateusz Szablewski

[TYLKO U NAS] Dr H. Wujkowska o zarzutach wobec prof. J. Talara: Zarzuty, jakoby działał w niezgodzie z aktualnym stanem wiedzy medycznej, są słabo brzmiące

Zarzuty jakoby działał w niezgodzie z aktualnym stanem wiedzy medycznej są słabo brzmiące, ponieważ tak naprawdę nie wiemy, co jest aktualnym stanem wiedzy medycznej. Wiedza medyczna cały czas się rozwija i jakże może być wielkie zaskoczenie, że to prof. Talar wyprzedził wszystkich w swoich odkryciach. Dlatego sądzę, że sprawa dla pana prof. Jana Talara skończy się dobrze, bo to jest konieczne dla wolnego zawodu lekarskiego, dla przyszłości pacjentów, dla prawdy – mówiła dr Hanna Wujkowska, lekarz, bioetyk w programie „Rozmowy niedokończone” w TV Trwam.

Dr Hanna Wujkowska odniosła się do trudnej sytuacji profesora Jana Talara, któremu zarzuca się działania niezgodne z aktualnym stanem wiedzy medycznej.

– Bardzo przykra sprawa i myślę, że jakieś opamiętanie przyjdzie na kolegów, którzy zasiadają w sądach w Okręgowej Izbie Lekarskiej, że jednak prawda na temat tego, co pan profesor uczynił dla pacjentów i medycyny, będzie ważniejsza niż jakieś poprawności. Wiadomo, że pan profesor Talar w samotności przebija się przez taką popularną wiedzę na temat śmierci mózgu, podważając jej istnienie. Co byśmy nie mówili na ten temat, bo przecież wiadomo, że transplantologia rozwija się dzięki temu, że można pobierać organy od osób zmarłych i moment pobrania jest oczywiście bardzo ważny, i tutaj pan profesor Talar jako doświadczony chirurg i człowiek biorący udział w pierwszej transplantacji serca razem z prof. Mollem na pewno ma wielkie doświadczenie na polu chirurgicznym – wskazała gość TV Trwam.

Za profesorem Janem Talarem murem stoją jego pacjenci i jego dotychczasowy dorobek naukowy.

– Zarzuty, jakoby działał w niezgodzie z aktualnym stanem wiedzy medycznej, są słabo brzmiące, ponieważ tak naprawdę nie wiemy, co jest aktualnym stanem wiedzy medycznej. Wiedza medyczna cały czas się rozwija i jakże może być wielkie zaskoczenie, że to prof. Talar wyprzedził wszystkich w swoich odkryciach. Dlatego sądzę, że sprawa dla pana prof. Jana Talara skończy się dobrze, bo to jest konieczne dla wolnego zawodu lekarskiego, dla przyszłości pacjentów, dla prawdy. Jeśli nie, to myślę, że wielu lekarzy stanie za profesorem Talarem – powiedziała dr Hanna Wujkowska.

radiomaryja.pl

drukuj