[TYLKO U NAS] Dr H. Karp: Otrzeźwieniem dla polityków będą wybory samorządowe

Myślę, że takim otrzeźwieniem może być czas wyborów samorządowych, kiedy zobaczymy, jaki będzie osąd obywateli w stosunku do tych wydarzeń – powiedziała w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja dr Hanna Karp, medioznawca i ekspert KRRiT. Odniosła się w ten sposób do ostatnich wydarzeń na scenie politycznej, w tym protestów pod Sejmem.

Nie od dzisiaj sytuacja polityczna w Polsce – pomiędzy zwolennikami rządu a popierającymi opozycję – jest napięta. Podczas protestu pod Sejmem w ostatnich dniach dochodziło do wydarzeń, które nie powinny mieć miejsca. Poseł Joanna Schmidt wwiozła w bagażniku na teren Sejmu dwójkę protestujących. W mediach pojawia się sporo agresji, pojawiają się także nawoływania do anarchii.

– Każdy, kto z troską przygląda się naszej scenie politycznej i temu, jak media przedstawiają różne wydarzenia, to zauważy, że to nie dzieje się od wczoraj, ale od samego początku, od kiedy Platforma przestała pełnić rządy. Oczywiście, należy temu wszystkiemu spokojnie się przyglądać, analizować i przewidywać skutki tych wydarzeń. Ta sytuacja może nagle obrócić się jeszcze bardziej, w sposób nieoczekiwany eskalować. Organizatorzy zdają się być pozbawieni wyobraźni – wskazała dr Hanna Karp.

– W jawny sposób środowiska opozycyjne dążą do paraliżu państwa, a także do zablokowania zmian, jakie zachodzą. W gruncie rzeczy to wszystko skutkuje w jakiś stan zimnej wojny domowej. Ta wojna ma rozgrywać się za pośrednictwem mediów i w mediach, bo widać, że niektóre media przyjmują formę opozycji – dodała.

Zatrzymanie idących w tę stronę sytuacji nie jest proste. Wymaga ono refleksji opozycji nad samą sobą.

– Zatrzymanie tego nie jest proste. To maszyneria, która jest już w pełnym biegu. To wszystko dzieje się nie tylko na naszym podwórku, ale rozlewa się także na Unię Europejską. Zatrzymanie tego oznaczałoby jakiś rodzaj porozumienia. Wypadałoby, żeby strona opozycyjna dokonała gruntownej autorefleksji. Przede wszystkim dla dobra samej siebie. Mając na uwadze własny sukces w zbliżających się wyborach powinna dokonać refleksji nad samą sobą. Te wszystkie działania są już groteską i nie przynoszą opozycji korzyści – podkreśliła ekspertka KRRiT.

Weryfikacją dziejących się na scenie politycznej wydarzeń będą zbliżające się wybory samorządowe.

– Myślę, że takim otrzeźwieniem może być czas wyborów samorządowych, kiedy zobaczymy, jaki będzie osąd obywateli w stosunku do tych wydarzeń – podsumowała dr Hanna Karp.

Całość programu z udziałem dr Karp można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl