[TYLKO U NAS] Dr G. Osiński: Najpierw obserwowaliśmy odpływ młodzieży od Kościoła, a teraz widzimy płonące i burzone świątynie

Najpierw obserwowaliśmy odpływ młodzieży od Kościoła, a teraz widzimy płonące i burzone świątynie. W Europie Zachodniej kościoły najpierw zaczęły zmieniać się w dyskoteki, później w centra rozrywki. Ten proces postępował tam dużo szybciej, a my w Polsce obserwujemy falę, która do nas przyszła z Zachodu. Młodzież spędza coraz więcej czasu w sieci, czyta coraz mniej i nie interesuje się innymi źródłami niż elektroniczne. Media elektroniczne są z kolei zdominowane przez jedną ideologię – mówił dr Grzegorz Osiński, kierownik instytutu informatyki w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, w czwartkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Dr Grzegorz Osiński zwrócił uwagę na zdominowanie przestrzeni cyfrowej przez globalne korporacje.

– Młodzież spędza w internecie coraz więcej czasu i tak naprawdę przez wiele lat nie było konkurencyjnych serwisów katolickich, konserwatywnych w przestrzeniach cyfrowych, natomiast internet został skolonizowany przez wielkie globalne korporacje. Nie chcę podawać ich nazw, ale wiemy, o które chodzi. Powiem, że prym wiodą dwa największe: Alphabet i Facebook. Te dwa olbrzymie podmioty, dysponując olbrzymim kapitałem sięgającym setek miliardów dolarów, mają na celu stworzenie i konstruowanie społeczeństwa według ideologii, które są wyznawane przez ich właścicieli. Większość technologicznych gigantów pochodzi z Doliny Krzemowej, która znajduje się na południowym skraju San Francisco, czyli tam, gdzie rozpoczynała się rewolucja kulturowa z 1968 roku – oznajmił gość „Aktualności dnia”.

Kierownik instytutu informatyki w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu przypomniał, że San Francisco mieści się w Kalifornii, która słynie z dominacji lewicowych poglądów.

– Kalifornia od lat jest znana z bardzo lewicowego nastawienia politycznego. Tam zawsze wygrywają Demokraci, co widzieliśmy też w ostatnich wyborach. Jeśli w takim środowisku znajdują się największe koncerny, to właściciele, wykorzystując swój potencjał technologiczny i finansowy, nawet w sposób niezamierzony samemu wyznając pewien system wartości, narzucają go portalom społecznościowym. Świat internetu, wyszukiwarka, aplikacje Google’a są więc przesiąknięte kulturą równości, ruchów lewicowych, negowania systemu wartości, dekonstrukcji człowieka. Obserwujemy to w sieci od wielu lat – powiedział wykładowca akademicki.

Gość Radia Maryja podkreślił, że młodzież najpierw odpływała od Kościoła, a teraz jesteśmy świadkami burzonych świątyń.

– Najpierw obserwowaliśmy odpływ młodzieży od Kościoła, a teraz widzimy płonące i burzone świątynie. W Europie Zachodniej kościoły najpierw zaczęły zmieniać się w dyskoteki, później w centra rozrywki. Ten proces postępował tam dużo szybciej, a my w Polsce obserwujemy falę, która do nas przyszła z Zachodu. Młodzież spędza coraz więcej czasu w sieci, czyta coraz mniej i nie interesuje się innymi źródłami niż elektroniczne. Media elektroniczne są z kolei zdominowane przez jedną ideologię – mówił dr Grzegorz Osiński.

Rodzina, Kościół i szkoła są trzema filarami odpowiedzialnymi za wychowanie następnych pokoleń.

– To są filary, które powodują i są odpowiedzialne za stan rzeczy, w którym młodzież traci zainteresowanie, przestaje praktykować. Jako wykładowcy akademiccy powinniśmy zwrócić uwagę na szkołę. Nie trzeba daleko szukać, bo wystarczy popatrzeć na współczesną polską szkołę, jacy tam są nauczyciele. Parę lat temu był strajk nauczycieli. Widzieliśmy, że był on wspierany przez polskie partie lewicowe – podkreślił wykładowca WSKSiM.

Kierownik instytutu informatyki w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zwrócił uwagę na stan moralny środowiska polskich nauczycieli.

– Możemy chyba otwarcie powiedzieć, że środowisko nauczycieli w Polsce jest lewicowe. Sięgnijmy głębiej do korzeni i spójrzmy, skąd biorą się nauczyciele? W Polsce są oni absolwentami uniwersytetów, szkół wyższych. Tam jest podstawowy problem, a rzadko zwracamy uwagę na to, jak bardzo zlewicowane są polskie uniwersytety. To nie powinno nikogo dziwić, ponieważ protesty i rewolucja kulturowa, nawet w San Francisco, o którym mówiłem na początku, rozpoczęły się od środowiska akademickiego i słynnego Uniwersytetu Harvarda. Jeśli ta ideologia przesiąka do polskich szkół, to właśnie zaczyna się to od szkół wyższych, opanowując potem szkolnictwo podstawowe i średnie. Nauczyciele są również odpowiedzialni za to, że młodzież przestaje wyznawać system wartości, a zaczyna się wolność, samowolka, strajki i tak dalej – stwierdził gość „Aktualności dnia”.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem dr. Grzegorza Osińskiego można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl