fot. PAP/Artur Reszko

[TYLKO U NAS] Dr B. Rogalski: Proces, który wykorzystuje dziś A. Łukaszenka do przerzucania imigrantów przez granicę, jest tylko jedną z odsłon islamizacji Europy  

Proces, który dziś wykorzystuje Łukaszenka do przerzucania imigrantów przez granicę jest tylko jedną z odsłon islamizacji Europy, która trwa nieprzerwanie od kilkuset lat. Od dwóch dekad widzimy nasilenie wypychania islamskich imigrantów z krajów północnej Afryki czy Bliskiego Wschodu. Arabia Saudyjska, Jemen, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Jordania – te kraje nie chcą pomagać swoim współbraciom. Przeciwnie, pokazują im jeden kierunek – na Zachód, wpisując się tym samym w odwieczną chęć podboju Europy i niszczenia krajów chrześcijańskich. Dlatego dzisiaj musimy podejmować decyzje, które będą skutkować zachowaniem naszego bezpieczeństwa i naszej tożsamości przed kolejną islamską falą – powiedział dr Bogusław Rogalski, ekspert ds. międzynarodowych, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

Sejm utrzymał decyzję prezydenta Andrzeja Dudy o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w pasie przygranicznym z Białorusią. [czytaj więcej]

– Decyzja ta poprawi bezpieczeństwo Polaków mieszkających w gminach graniczących z Białorusią, ale też pozwoli polskim służbom, wojsku i Straży Granicznej na bardziej zdecydowane działania oraz lepszą ochronę naszych granic (…). Należy zwrócić uwagę na wszelkie możliwe scenariusze, które mogą się wydarzyć, jeśli chodzi o imigrantów islamskich (przede wszystkim z Iraku), którzy są dzisiaj dostarczani przez władze białoruskie na terytorium Białorusi, a dalej zostają wypychani na terytorium Polski, Litwy i Łotwy. Ten proceder będzie trwał tak długo, jak długo władze białoruskie będą widziały możliwość wpływania na nasze państwa, czyli destabilizowania sytuacji nadgranicznej – mówił ekspert ds. międzynarodowych.

Dr Bogusław Rogalski wskazał, że Alaksandr Łukaszenka chce w ten sposób wpłynąć na Zachód, by ten zniósł sankcje wobec Białorusi. Dostarczanie nielegalnych imigrantów m.in. na polską granicę to także zagrywka muzułmanów i ich planu islamizacji Europy.

– Alaksandr Łukaszenka jest zapędzony w kozi róg w polityce międzynarodowej, bo w relacjach geopolitycznych zostało mu już tylko jedno okno –na Wschód. On osobiście obawia się tego, ponieważ doskonale wie, że jeśli nie będzie grał z Zachodem, wówczas Białoruś zostanie wchłonięta przez Rosję. Stąd niebezpieczne zachowania Łukaszenki związane z przewożeniem islamskich imigrantów. Proces, który dziś wykorzystuje Łukaszenka do przerzucania imigrantów przez granicę, jest tylko jedną z odsłon islamizacji Europy, która trwa nieprzerwanie od kilkuset lat. Od dwóch dekad widzimy nasilenie wypychania islamskich imigrantów z krajów północnej Afryki czy Bliskiego Wschodu (…). Arabia Saudyjska, Jemen, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Jordania – te kraje nie chcą pomagać swoim współbraciom. Przeciwnie, pokazują im jeden kierunek – na Zachód, na Europę, na kraje chrześcijańskie, wpisując się tym samym w odwieczną chęć podboju Europy i niszczenia krajów chrześcijańskich. Dlatego dzisiaj musimy podejmować decyzje, które będą skutkować zachowaniem naszego bezpieczeństwa i naszej tożsamości przed kolejną islamską falą. Przed nami – chciałbym ostrzec polski rząd – fala migrantów islamskich drogą lądową – powiedział gość Radia Maryja.

Prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin zwrócił uwagę, iż dzisiaj do krajów Europy są przerzucani najbogatsi migranci, których stać na kupienie biletów i wizy turystycznej na Białoruś.

– Fala pierwszych migrantów dotrze za kilka miesięcy do granic Ukrainy, Grecji, także państw na Bałkanach. Dla nas najbardziej niebezpieczny będzie szlak przez Ukrainę. Jest to kraj bardzo mocno skorumpowany, więc imigrantom islamskim będzie łatwiej przenikać drogą lądową. Już dzisiaj powinniśmy myśleć o uszczelnieniu naszej granicy z Ukrainą, aby nie powtórzyły się scenariusze, które widzimy na granicy z Białorusią – podkreślił.

Widzimy, że Niemcy i kraje skandynawskie nie są już tak chętne przyjmować imigrantów jak kilka lat temu.

– Głównie to Angela Merkel otworzyła drzwi na oścież dla islamskich imigrantów, których tożsamości nie można było sprawdzić. Zakończyło się to wieloma zamachami i w Niemczech, i we Francji, i w innych krajach europejskich. Dochodziło także do destabilizowania dużych krajów członkowskich UE, przede wszystkim Grecji. W końcu niektórzy poszli po rozum do głowy i zaczynają widzieć realne zagrożenie, jakim jest współczesna odsłona islamizacji Europy (…). Fatalna decyzja prezydenta Stanów Zjednoczonych ws. Afganistanu spowoduje, że organizacje islamistów będą miały wsparcie w tym nowo tworzącym się państwie – zaznaczył dr Bogusław Rogalski.

Warto przypomnieć, że niektóre siły polityczne w Polsce głosowały przeciwko wprowadzeniu stanu wyjątkowego w Polsce na granicy z Białorusią.

– Dzisiaj gra toczy się o bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci. Im mniej imigrantów islamskich przeniknie w sposób nielegalny na terytorium Rzeczypospolitej, tym bardziej będziemy bezpieczni także w przyszłości. Komu służy opozycja: globalnym układom międzynarodowym, które wykorzystują ich jako „pożytecznych idiotów” (o których kiedyś mówili komuniści) czy Polsce i jej bezpieczeństwu? Wyborcy w 2023 r. powinni podziękować politykom, którzy cele osobiste (…) stawiają wyżej od dobra i bezpieczeństwa Polaków – powiedział ekspert ds. międzynarodowych.

Cała rozmowa z dr. Bogusławem Rogalskim dostępna jest [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl